Nowe ptaki, gady i ssaki w łódzkim zoo! Będzie co oglądać......

  Nowe ptaki, gady i ssaki w łódzkim zoo! Będzie co oglądać... [zdjęcia]

  (mr)

  Express Ilustrowany

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

  Nowe ptaki, gady i ssaki w łódzkim zoo! Będzie co oglądać... [zdjęcia]
  1/12
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Kasprzak

  Z Francji przyjechała młoda tamaryna cesarska. Samicę można oglądać w małpiarni.
  Na razie jest sama, ale gdy oswoi się z nowymi warunkami, dołączy do pary swoich ziomków zajmujących sąsiedzki boks. Tamaryna ma francuskie imię Mayoun, jednak opiekunowie spolszczyli je i nazywają nową lokatorkę małpiarni Mają.

  W zagródce na nowe lokum czeka gromadka edregonów, kaczek w naturze zamieszkujących północne, skaliste morskie wybrzeżach Ameryki Północnej, Europy, Grenlandii oraz Półwyspu Czukockiego.
  Samiec z dwiema samicami zajmie dużą wolierę ibisów, które na zimę przeniosły się do cieplejszych pomieszczeń. Pracownicy wkrótce zaczną wymieniać jej wystrój, a edregony przeprowadzą się do niej w przyszłym tygodniu. Wraz z kaczkami przyjechały trzy czaple złotawe. Te jednak są ciepłolubne i zaprezentują się dopiero wiosną. Oba gatunki łódzkie zoo będzie hodować po raz pierwszy. Tym samym transportem przybyła samica dikdika, małej antylopy afrykańskiej, na którą czeka dwóch kawalerów.

  – Natomiast z czeskiego zoo w Dvur Kralove pochodzi pięknie ubarwiony samiec kameleona lamparciego. Już przebywa z dwiema samicami, a zwiedzając mogą oglądać rodzinkę w budynku wiwarium – mówi Piotr Tomasik, kierownik sekcji zwierząt domowych łódzkiego zoo.

  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Co ze słoniem?

  Mamuśka (gość)

  A ja się pytam co ze SŁONIARNIĄ??? Jedna stara słonica w śmiesznych wręcz warunkach. Od lat nie ma hipopotama, nosorożca. Jeśli padnie stara biedna słonica Magda to po co tam iść z dziećmi? Aby...rozwiń całość

  A ja się pytam co ze SŁONIARNIĄ??? Jedna stara słonica w śmiesznych wręcz warunkach. Od lat nie ma hipopotama, nosorożca. Jeśli padnie stara biedna słonica Magda to po co tam iść z dziećmi? Aby oglądać kaczki i motylki? ŻENADA!!!!zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Co z tobą?

  Ukashii (gość)

  Żenadą to jest twój komentarz. Łódzkie zoo jest za małe do hodowli tak wielkich zwierząt. Poza tym główną funkcją zoo jest rozmnażanie zwierząt szczególnie tych zagrożonych wyginięciem a nie...rozwiń całość

  Żenadą to jest twój komentarz. Łódzkie zoo jest za małe do hodowli tak wielkich zwierząt. Poza tym główną funkcją zoo jest rozmnażanie zwierząt szczególnie tych zagrożonych wyginięciem a nie cyrkiem dla mamusiek z dziećmi.
  Jeśli w Łodzi miały być hodowane słonie i inne olbrzymy to najpierw powinno powiększyć się teren ogrodu. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo