Nowe osiedle mieszkaniowe w sąsiedztwie Manufaktury! Powstają lofty i apartamenty ZDJĘCIA

Piotr Jach
Piotr Jach
Kolejny pofabryczny i dość zapomniany zakątek Łodzi zostanie przywrócony do życia dzięki prywatnej grupie deweloperskiej, która w nowoczesne osiedle mieszkaniowe zmienia już tereny po zakładach „Norbelana” (a pierwotnie fabryce Karola Eiserta) u zbiegu ul. Żwirki z ul. Żeromskiego. Tym razem deweloper wziął na celownik nieruchomość przy ul. Drewnowskiej 77, kiedyś fabrykę tkanin wełnianych Aleksandra Adamskiego (vel Hirsza Damskiego) i powojennych  Zakładów Przemysłu Wełnianego im. Wiosny Ludów. We frontowej willi, dawnym lokum rodziny Adamskiego, działała ostatnio jedna z największych w Łodzi grot solnych.To już jednak przeszłość. Przy ul. Drewnowskiej 77, na powierzchni 1,2 ha powstanie kompleks mieszkaniowy składający się z pięciu budynków, w tym dwóch odrestaurowanych zabytków o wysokości od dwóch do ośmiu pięter. Znajduje się w nich 276 loftów i apartamentów o powierzchni od 29 do 222 mkw. (2-5 pokojów). ZOBACZ WIZUALIZACJE
Kolejny pofabryczny i dość zapomniany zakątek Łodzi zostanie przywrócony do życia dzięki prywatnej grupie deweloperskiej, która w nowoczesne osiedle mieszkaniowe zmienia już tereny po zakładach „Norbelana” (a pierwotnie fabryce Karola Eiserta) u zbiegu ul. Żwirki z ul. Żeromskiego. Tym razem deweloper wziął na celownik nieruchomość przy ul. Drewnowskiej 77, kiedyś fabrykę tkanin wełnianych Aleksandra Adamskiego (vel Hirsza Damskiego) i powojennych Zakładów Przemysłu Wełnianego im. Wiosny Ludów. We frontowej willi, dawnym lokum rodziny Adamskiego, działała ostatnio jedna z największych w Łodzi grot solnych.To już jednak przeszłość. Przy ul. Drewnowskiej 77, na powierzchni 1,2 ha powstanie kompleks mieszkaniowy składający się z pięciu budynków, w tym dwóch odrestaurowanych zabytków o wysokości od dwóch do ośmiu pięter. Znajduje się w nich 276 loftów i apartamentów o powierzchni od 29 do 222 mkw. (2-5 pokojów). ZOBACZ WIZUALIZACJE Materiały inwestora
Udostępnij:
Kolejny pofabryczny i dość zapomniany zakątek Łodzi zostanie przywrócony do życia dzięki prywatnej grupie deweloperskiej, która w nowoczesne osiedle mieszkaniowe zmienia już tereny po zakładach „Norbelana” (a pierwotnie fabryce Karola Eiserta) u zbiegu ul. Żwirki z ul. Żeromskiego.

Nowe mieszkania w Łodzi
Tym razem deweloper wziął na celownik nieruchomość przy ul. Drewnowskiej 77, kiedyś fabrykę tkanin wełnianych Aleksandra Adamskiego (vel Hirsza Damskiego) i powojennych Zakładów Przemysłu Wełnianego im. Wiosny Ludów. We frontowej willi, dawnym lokum rodziny Adamskiego, działała ostatnio jedna z największych w Łodzi grot solnych.

To już jednak przeszłość. Przy ul. Drewnowskiej 77, na powierzchni 1,2 ha powstanie kompleks mieszkaniowy składający się z pięciu budynków, w tym dwóch odrestaurowanych zabytków o wysokości od dwóch do ośmiu pięter. Znajduje się w nich 276 loftów i apartamentów o powierzchni od 29 do 222 mkw. (2-5 pokojów).

280 miejsc parkingowych

Pomieszczenia loftowe - te o największych metrażach i cenach sięgających 2 milionów złotych (!) zlokalizowane w budynku pofabrycznym w zachodniej części parceli, będą cechować się rzadko spotykaną wysokością - do 4 metrów - i otwartym planem.

Mieszkańcy osiedla będą mieć do dyspozycji około 280 miejsc parkingowych. Zakończenie realizacji tej inwestycji jest planowane na schyłek 2022 r.

700 innych mieszkań

Niemal po sąsiedzku - przy ul. Drewnowskiej 43 - do końca zmierza realizowana już od kilku lat inwestycja firmy Atal S.A., która na rozległym terenie dawnej Polfy Łódź sięgającym aż po ul. Lutomierską wybudowała 18 wielorodzinnych budynków, a w nich ponad 700 mieszkań, jak również lokale usługowe i biurowe.

Dwa kameralne apartamentowce przy ul. Żytniej i Piwnej dopisują się do listy inwestycji, które zmieniają północne sąsiedztwo Manufaktury. To właśnie bliskość centrum handlowego z jego rozlicznymi atrakcjami w znacznej mierze zdecydowało o przeobrażeniu tej części Bałut.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Prestiżowe nagrody dla polskich domów

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Express Ilustrowany
Dodaj ogłoszenie