ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Nowalijki z targowiska i rynku hurtowego. Aktualne ceny

(KZ)

2018-05-09 09:11

2018-05-09 09:11

4 Komentarze
Dodaj komentarz

Nowalijki z targowiska i rynku hurtowego. Aktualne ceny

(KZ)

2018-05-09 09:11

Wczoraj na targowisku przy ul. Dolnej najbardziej szokowały ceny młodej, krajowej włoszczyzny i kapusty. Za niewielki pęczek z tegoroczną marchewką i pietruszką oraz cebulą trzeba było zapłacić aż 6 zł. Dwa razy tańsza była ubiegłoroczna włoszczyzna.
– W zeszłym roku, w maju za taką włoszczyznę płaciłam 4 zł – opowiada pani Ewa z ul. Łagiewnickiej, która jest stałą klientką rynku. Szokują ją też ceny krajowej, młodej kapusty które sięgają 6 zł za główkę. Pamięta że w zeszłym roku była dwa razy tańsza. Czeka na pierwsze krajowe, młode ziemniaki.

– W zeszłym roku pojawiły się w połowie maja, ale w tym roku trzeba będzie na nie poczekać jeszcze coinajmniej dwa tygodnie – twierdzi rolnik z Sieradza prowadzący stragan na Dolnym Rynku. Łodzianie muszą więc zadowolić się ziemniakami importowanymi z Grecji i Cypru, których cena spadła już do 3 zł za kilogram. Sprzedawcy nazywają je młodym , chociaż są one w pełni dojrzałe.
Na szczęście jest coraz więcej krajowych, tegorocznych warzyw. Za pęczek botwinki trzeba zapłacić 2 zł. Kilogram rabarbaru kosztuje 5 zł. Pęczek pachnącej rzodkiewki można już dostać nawet za 80 groszy, pęczek szczawiu 1 zł. Za taką samą cenę można kupić główkę tegorocznego, krajowego czosnku. Główka młodej sałaty kosztuje 2 zł.

– Wiosna przyśpieszyła i jeżeli nie nadejdą gwałtowne mrozy na Zimną Zośkę i Ogrodników to w tym roku możemy mieć klęskę urodzaju – mówi sprzedawca z targowiska.
Przykładowe ceny z rynku hurtowego przy ul. Zjazdowej:
botwinka: 18 – 28 zł/ 10 pęczków
cebula dymka ze szczypiorkiem: 12 – 25 zł/ 10 pęczków
kapusta młoda: 20 – 28 zł/ 6 główek
rabarbar: 15 – 23 zł/ 5 kg
rzodkiewka: 1 – 1,50 zł/ pęczek
sałata: 2 – 3 zł/główka
szczaw: 1 – 1,20 zł/pęczek
szczypiorek: 8 – 12 zł/ 10 pęczków
szpinak: 3,50 – 5 zł/kg
włoszczyzna młoda: 38 – 45 zł/ 10 pęczków


Pogoda na czwartek

Komentarze

(4)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Ja bym ruchał!

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Trollo (gość)  •

A je!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Wiosna przyspieszyła..

+1 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Goska (gość)  •

Wiosna przyspieszyła i jak nie przyjdą mrozy na zimną Zośkę to będziemy mieli klęskę urodzaju.. przychodzi mróz w maju- tragedia, nie przychodzi też tragedia! Uważam że co by w pogodzie nie było, dla rolników jest wiecznie źle, jest ciepło, wszystko za szybko rośnie, dowali mróz, wszystko pomarzło, ludzie przestańcie narzekać albo pola zacznijcie w Grecji wynajmować!

skomentuj

Coś pierdolisz

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

. (gość)  •

Aleocochodzi?
Lubisz sobie ponarzekać?

odpowiedzi (0)

skomentuj

xxx

+1 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

x (gość)  •

No i gdzie te ceny nowalijek ? Bo tytuł o jednym a treść o drugim. Jaki ten portal jest denny. Jesteście gorsi niż wSieci i doRzeczy razem wzięte. A pokaz slajdów w każdym artykule to już kompletna porażka. Kilki muszą się zgadzać ?

odpowiedzi (0)

skomentuj