Nowa uliczka między ul. Tuwima a ul. Moniuszki będzie gotowa w 2020 r. Trzy lata później niż początkowo zakładano!

(pij)Zaktualizowano 
Ul. Tuwima 10 - tu będzie zaczynać się nowa uliczka. Budynek, pod którym ma przechodzić, jest właśnie w remoncie.Fatalnie opóźnia się realizacja przebicia wewnątrzkwartałowego mającego połączyć ul. Tuwima z ul. Moniuszki, które gotowe będzie prawdopodobnie dopiero wiosną przyszłego roku. Termin zakończenia tych prac przesuwano już kilkakrotnie, a początkowo planowano go na... 2017 rok.Czytaj na kolejnym slajdzie Piotr Jach
Fatalnie opóźnia się realizacja przebicia wewnątrzkwartałowego mającego połączyć ul. Tuwima z ul. Moniuszki, które gotowe będzie prawdopodobnie dopiero wiosną przyszłego roku. Termin zakończenia tych prac przesuwano już kilkakrotnie, a początkowo planowano go na... 2017 rok.

– Te przebicia to wielka niewiadoma. Budowę rozpoczęliśmy na początku ubiegłego roku. Projekt projektem, lecz kiedy wchodzi się w teren, zaczynają pojawiać się zaskakujące rzeczy i nie są to tylko fragmenty zapomnianych sieci. Tutaj natrafiliśmy m.in. na podziemny schron, który częściowo trzeba było rozebrać – tłumaczy Katarzyna Mikołajec, zastępca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich. – Ta i inne komplikacje mocno opóźniły harmonogram prac, ale widać już światełko w tunelu. Kończymy etap robót ziemnych, którym było położenie tu wszelkich nowych instalacji. Na początku czerwca kończy swoje prace Veolia, która układa ciepłociąg. Potem będzie można wreszcie rozpocząć budowę drogi, która ma się tędy wić między istniejącymi zabudowaniami.

Nowa ulica ma być ciągiem jezdno-pieszym o spowolnionym ruchu pojazdów, który będzie na niej dopuszczony. Ma przypominać łódzkie woonerfy. Staną tam ławki i stojaki rowerowe. Ma być bardzo zielono, bo choć trzeba było wyciąć kilka drzew, które kolidowały z projektem, pojawią się nowe nasadzenia: 11 klonów, 1700 krzewów oraz winobluszcz, który ma wić się po ścianach budynków.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 4

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

d
doktorowa

Zdanowska rozje***bie to miasto kompletnie, ale na złość Pisowi zagłosowali na nią łódzkie żule!

G
Gość

Łódz za Hanii po prostu, remoncik tu remocnik tam mieszkancy ch..ja zrobia nam a dobra uli ce ósmy raz wyremontujemy

G
Gość
2019-05-12T16:34:06 02:00, Gość:

po co ta uliczka wydawanie naszych podatków przez Zdanowską gdy są pilniejsze potrzeby

Taka wizja ' będzie jak w Paryżu ' - hasło klucz

G
Gość

po co ta uliczka wydawanie naszych podatków przez Zdanowską gdy są pilniejsze potrzeby

Dodaj ogłoszenie