Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa otwarcie dla Piotrkowskiej 44. Największa budowa w samym sercu miasta

Piotr Jach
Piotr Jach
To największa budowa przy ul. Piotrkowskiej, której większość przechodniów w ogóle jej nie zauważa. W samym sercu miasta powstaje całkiem nowe osiedle mieszkaniowe.ZOBACZ ZDJĘCIA I WIZUALIZACJE - KLIKNIJ DALEJ
To największa budowa przy ul. Piotrkowskiej, której większość przechodniów w ogóle jej nie zauważa. W samym sercu miasta powstaje całkiem nowe osiedle mieszkaniowe.ZOBACZ ZDJĘCIA I WIZUALIZACJE - KLIKNIJ DALEJ Piotr Jach
To największa budowa przy ul. Piotrkowskiej, której większość przechodniów w ogóle jej nie zauważa. W samym sercu miasta powstaje całkiem nowe osiedle mieszkaniowe.

To zupełnie wyjątkowa inwestycja w mieście, bo było tylko jedno podwórko łączące ul. Piotrkowską z ul. Wschodnią - wszystkie pozostałe już dawno podzielono na mniejsze działki, przegrodzono budynkami lub murami. Z tej samej racji to również największa z toczących się obecnie budów przy ul. Piotrkowskiej, choć od strony „deptaka” nie sposób jej dojrzeć - cały ciągnący się 190 metrów do ul. Wschodniej plac budowy przesłania odnowiona w pierwszym etapie inwestycji pochodząca z lat 60. XIX w. kamienica rodziny Sachsów (późniejszy dom bankowy i różne składy). Teraz działa sklep odzieżowy i biuro sprzedaży stojącej za przeobrażeniem całej nieruchomości łódzkiej firmy deweloperskiej Vision Invest. Nazwa jest trafna, bowiem cały projekt jest - nie na wyrost - wizjonerski.

Poza remontem kamienicy od strony ul. Piotrkowskiej projekt noszący nazwę „Nowa Odsłona” w pierwszym etapie realizacji przewidywał również remont i podwyższenie o dwie kondygnacje jednego z dwóch budynków stojących tam od lat w północnej oficynie. Te prace już się zakończyły, a powstało dzięki temu 8 lokali handlowo-usługowych i 34 mieszkania - dzięki nadbudowie także dwupoziomowe apartamenty. Odbudowano i podwyższono też drugą, sąsiednią oficynę - już w ramach drugiego etapu prac, którego największym wyzwaniem było wzniesienie całkiem nowej zabudowy podwórka. I to podwórka , które na większości swej długości ma zaledwie 16 metrów szerokości.

A jednak się udało. Budowa zupełnie nowego sześciokondygnacyjnego budynku w kształcie litery L, który wypełnił południową część działki oraz uzupełnił pierzeję ul. Wschodniej, dobiega właśnie końca. To dalszych 111 mieszkań, trzy lokale na handel lub usługi oraz jednopoziomowy podziemny parking dla 45 pojazdów (12 miejsc parkingowych będzie też na poziomie gruntu). Całość, łącznie z częścią zabytkową, będzie stanowić spójne podwórze o jednolitej nawierzchni i stonowanej jasnej kolorystyce ścian.

- Będzie to poniekąd przestrzeń publiczna, bo handel i usługi będą tu funkcjonować bez przeszkód. Już wynajęło u nas lokale dwóch fryzjerów. Przez nieruchomość wiedzie też wejście do przedszkola miejskiego przy ul. Wschodniej. To determinuje otwartość tej przestrzeni, która będzie jednocześnie podwórkiem jej mieszkańców - mówi Tomasz Olczyk, dyrektor działu marketingu Vision Invest.

Oddanie do użytku osiedla „Nowe Otwarcie” planowane jest na jesień przyszłego roku.

Firma Vision Invest, która wydaje się znakomicie czuć w klimacie rewitalizacji, ma w planach realizację jeszcze co najmniej dwóch projektów, które przywrócą mieszkańcom Łodzi zaniedbane i nierzadko zapomniane już trochę obiekty. Jeszcze w tym roku rozpoczyna remont i przebudowę dawnej fabryki szpulek przy ul. Kopernika 15/17. Dzięki wygranej w miejskim przetargu będzie odpowiedzialna też za remont jednej z kamienic przy ul. Piotrkowskiej w ramach rewitalizacji obszarowej centrum.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany