Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ścieżki nordic walking w woj. dolnośląskim. Gdzie iść w weekend 11 - 12 maja. 3 najciekawsze trasy

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Nordic walking w woj. dolnośląskim warto uprawiać niemal wszędzie. Jednak zachęcamy do wybrania ścieżek, które polecają inni mieszkańcy. Wspólnie z Traseo wybraliśmy dla Was 3 uczęszczane szlaki nordic walking w woj. dolnośląskim. Na każdy weekend przedstawiamy Wam nowy zestaw szlaków do wyboru. Zobacz, jakie trasy przygotowaliśmy na weekend.

Spis treści

Trasy nordic walking w woj. dolnośląskim

Które trasy nordic walking w woj. dolnośląskim lubią mieszkańcy? My już to wiemy.

Traseo to aplikacja, w której każdy może śledzenia swojej trasy i dzielenia się nią z innymi. We współpracy z Traseo chcemy Wam zaproponować 3 malownicze trasy nordic walking w woj. dolnośląskim. Znajdź najciekawszą dla siebie.

Zanim wyruszysz, sprawdź prognozę pogody. W sobotę 11 maja w woj. dolnośląskim ma być od 17°C do 18°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi na różnych obszarach od 1% do 36%. W niedzielę 12 maja w woj. dolnośląskim ma być od 16°C do 20°C. Nie powinno padać.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Po Wieruszowskich Cmentarzach Wyznaniowych, szlak czarny

  • Początek trasy: Międzybórz
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 7,21 km
  • Czas trwania marszu: 2 godz. i 24 min.
  • Przewyższenia: 11 m
  • Suma podejść: 30 m
  • Suma zejść: 31 m

Promocja_wieruszow poleca tę trasę

Atrakcje na szlaku:

Kuźnica Skakawska ul. Kępińska - cmentarz ewangelicki z końca XIX w, Wieruszów/Podzamcze/ -pomnik Powstańców Wielkopolskich, neogotycki kościół ewangelicki z 1888 r, kościół pw. Nawiedzenia NMP z l 1934-1936, Kuźnica Skakawska/św. Roch/- kościół drewniany pw. Św. Rocha z 1744 r, 2 dęby szypułkowe pomniki przyrody, grodzisko pierścionowate typu cyklowego z 700-400 lat p. n. e, Wieruszów-wzgórze zamkowe i fosa po wieruszowskim zamku, dawna Mykwa (rytualna łaźnia żydowska) 3 ćw XIX w, Zespół Klasztoru Ojców Paulinów z 1676 r, pomnik ku czci poległych w roku 1863 i w l 1939-45, cmentarz parafialny(grób powstańca styczniowego Wojciecha Hoffmana 1847-1924 r, płyta nagrobna żołnierza Wojsk Polskich Mateusza Zielonko 1811-1857, dwie kaplice cmentarne: katolicka i ewangelicka z koń XIX w), cmentarz żydowski- kirkut (zbiorowa mogiła zamordowanych w 1942 r, resztki płyt nagrobnych-macew XVIII-XX w).
Nawiguj


🌲🌤️ Trasa nordic walking: Z Głuszycy na Przełęcz Trzech Dolin (799 m n.p.m.)

  • Początek trasy: Kłodzko
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 23,22 km
  • Czas trwania marszu: 5 godz. i 26 min.
  • Przewyższenia: 413 m
  • Suma podejść: 676 m
  • Suma zejść: 683 m

Trasę nordic walking mieszkańcom poleca Januszek_44

Około godziny 6 wyruszam z domu. Jest jeszcze ciemno. Ulice mokre i ca jakiś czas muszę włączyć wycieraczki, lekko mży. Mam nadzieje ,że z każdą chwilą pogoda będzie się poprawiała.
W Głuszycy jestem kilka minut po siódmej. Nie pada deszcz i to jest najważniejsze .
Ze znalezieniem parkingu nie ma najmniejszego problemu. Zostawiam więc auto i ruszam ….szlakiem narciarskim. Latem jest to idealny szlak rowerowy i pieszy, prowadzi bowiem szerokimi, wyraźnymi i łagodnymi duktami leśnymi przez zupełne odludzia Gór Suchych. Na końcu oferuje świetne widoki na Góry Sowie.
Z Informacji wynika ,że do Schroniska Andrzejówka jest około 12 km i dystans ten pokonuje w dwie i pół godziny.
Trasa jest bardzo dobrze oznakowana , zaraz za działkami pracowniczymi w Głuszycy trzeba przejść przez trochę większy potok a mniej więcej w połowie drogi jakiś dowcipniś przestawił znak informacyjny .
W Schronisku Andrzejówka zatrzymuje się na chwilę . Wewnątrz jest czysto , ciepło i klimatycznie. Wypijam „sypaną „ kawę za 4 złote i ruszam w drogę powrotną . Tym razem obieram żółty szlak przez Turzynę i Zamek Rogowiec. Za Rogowcem szlak schodzi pięknymi mieszanymi lasami do urokliwej Grzmiącej, gdzie znajduje się drewniany kościółek.
Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


To może Ci się przydać do nordic walking

Materiały promocyjne partnera

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Dolnosląska Droga św. Jakuba: Głogów – Jakubów – Lubań – Zgorzelec

  • Początek trasy: Wąsosz
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 160,96 km
  • Czas trwania marszu: 53 godz. i 39 min.
  • Przewyższenia: 231 m
  • Suma podejść: 1 555 m
  • Suma zejść: 1 407 m

SPDSJ poleca tę trasę na marsz

Już w czasach rzymskich powstawały szlaki handlowe łączące południe Europy z wybrzeżem Bałtyku. Nazywane są one „Bursztynowym Szlakiem”, jakkolwiek szlaków tych w rzeczywistości było kilka. Nabrały one nowego znaczenia w wieku X, kiedy to zaczęły tworzyć się zalążki dzisiejszych państw Europy Środkowej. Szczególnie ważne okazały się drogi łączące Czechy przez Śląsk i Łużyce z Wielkopolską. To właśnie tędy dotarła do Polski kultura łacińska, chrześcijaństwo, przybyła Dąbrówka, a później św. Wojciech. Można więc powiedzieć, że szlaki między Gnieznem i Poznaniem a Pragą stanowiły nasze „drzwi do Europy”. Drogami tymi wędrowali nie tylko dyplomaci, ale nade wszystko kupcy, rzemieślnicy, rycerze, pielgrzymi – ludzie, którzy przez wieki kształtowali oblicze tej ziemi.

Dolnośląska Droga św. Jakuba próbuje odtworzyć szlak, który został w roku 1563 wymieniony przez Jörga Gaila z Augsburga jako jeden z trzech szlaków pątniczych łączących Polskę z resztą Europy. Wiódł on przez Poznań, Leszno, Głogów, Zgorzelec i Żytawę.

Dolnośląska Droga św. Jakuba – pierwszy odtworzony odcinek – od lipca 2005 r. łączy Głogów, Jakubów, Grodowiec, Polkowice, Chocianów, Bolesławiec, Lubań i Zgorzelec. Latem 2006 dołączyła do niej Droga Wielkopolska (Gniezno – Murowana Goślina – Poznań – Lubiń – Leszno – Wschowa – Głogów), zaś wiosną 2008 otwarta została Droga Żytawska (Zgorzelec/Görlitz-Żytawa/Zittau- Český Dub-Stara Boleslav-Praga).
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czy warto uprawiać nordic walking?

Nordic walking to sport, który może uprawiać prawie każdy. Dlatego cieszy się coraz większą popularnością. Przynosi korzyści, jeśli pamiętamy o odpowiedniej technice. Nordic walking pomoże zrzucić zbędne kilogramy oraz pomoże w zadbaniu o dawkę aktywności fizycznej, która jest ważna dla naszego zdrowia. Najważniejsze, by pamiętać o odpowiedniej technice oraz zakupie dobrego sprzętu. Dobrze dobrane kijki pomogą w zachowaniu prawidłowej techniki. Najlepiej wybrać te dedykowane do nordic walking, a nie kupować kijków trekkingowych. Różnią się one budową. Znajdziemy 3 rodzaje kijków do nordic walking:

  • kijki aluminiowe
  • kijki z włókna szklanego
  • kijki z włókien węglowych

Warto zwrócić uwagę na wagę kijków, które wybieramy. Kijki powinny mieć też odpowiednio wyprofilowane uchwyty oraz posiadać paski. Możemy wybrać takie z regulowaną długością lub kupić odpowiednio dobrane do naszego wzrostu. Wysokość kijków jest prawidłowo dobrana, kiedy trzymając kijki w pozycji wyprostowanej, łokieć jest pod kątem prostym.

Chodzenie z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stopy. Właśnie dlatego ten sport jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Ryzyko kontuzji jest znikome, a sam sport jest przyjemny i możemy go uprawiać niemal wszędzie.

Nordic Walking w Dolnośląskim Krajobrazie

Dolny Śląsk to nie tylko bogata historia i malownicze miasta, ale także wyjątkowe tereny do uprawiania nordic walking. W Karkonoszach, zdobądź Śnieżkę, a w Górach Stołowych odkryj fascynujące formacje geologiczne, zwane Błędnymi Skałami. Nie przegap Krainy Wygasłych Wulkanów, z majestatyczną Ostrzycą Proboszczowicką. Bory Dolnośląskie, największy kompleks leśny w Polsce, to doskonałe tereny do nordic walking. Dla miłośników spacerów nad wodą, Stawy Milickie stanowią urokliwą destynację.

Dolnośląskie krajobrazy czekają, abyś odkrył je z kijkami nordic walking w rękach. Przygotuj się na niesamowite wrażenia i aktywną przygodę!

Mogą zainteresować Cię ciekawostki o Karkonoszach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska