Nordic Walking. Sukcesy łodzian w mistrzostwach Polski

Witold Błądek
Na terenach stadniny koni w Zawidowicach koło Pleszewa rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Nordic Walking.

Do rywalizacji na trzech podstawowych dystansach 5,5, 11 oraz 22 km przystąpiła rekordowa liczba pond 750 zawodniczek i zawodników z czołowych polskich klubów.

Bardzo dobrze zaprezentowały się dwie zawodniczki Stowarzyszenia Zawsze Młodzi Nordic Walking z Łodzi: w najstarszej kategorii wiekowej kobiet K-75+ zdecydowanie najlepszą była Jolanta Błądek, która dystans 5,5 km pokonała w czasie 47,11 min. Na tym samym dystansie w kategorii osób niepełnosprawnych pierwsze miejsce zajęła Honorata Jasińska-Młynarczyk (42,53).
Miejsca pozostałych członków łódzkiej grupy w swoich kategoriach wiekowych: na 5,5 km: Witold Błądek - 8 (47,16), 22 km: Krzysztof Gołębiowski - 6 (2.46,26 godz.), 10 km: Joanna Walot - 5 (1.22,01) i Barbara Dankiewicz - 9 (1.23,59).
Był to jednocześnie ostatni etap zawodów ligi Centralnej ONWF w roku 2023.

Tytuły mistrzów Polski open zdobyli: na dystansie 5,5 km Jakub Tomczyk z Huty Komorowskiej (32,18 min.) i Agnieszka Sosnowska z Janowa (34,23), na 11 km: Tomasz Marczak Victoria Potęgowo (1.04,29 godz.) i Agnieszka Mielecka Polipack Team Warszawa (1.10,31) oraz na 22 km: Elżbieta Wojciechowska Polipack Team Warszawa (2.18,48) i Karol Stiller z Częstochowy (2.19,22).
Uroczyste zakończenie zawodów 2023 nordic walking, na którym dokonane będzie podsumowanie sezonu w ligach regionalnych i lidze ogólnopolskiej, zaplanowane jest w grudniu w Bełchatowie.