Nordic walking. Mistrzostwa Europy w Warszawie. Siedmioosobowa drużyna z Łodzi z dwoma medalami ZOBACZ ZDJĘCIA

witold błądek
Z udziałem ponad 700 zawodniczek i zawodników w Warszawie-Bemowie odbyły się mistrzostwa Europy Nordic Walking ONWF. Oprócz Polaków, najliczniej reprezentowane były: Ukraina, Francja, Niemcy, Hiszpania i Włochy. Rywalizowano na czterech dystansach: 5, 10 i 21 km oraz sztafety 4 x 5 km.

Dzielnie walczyła siedmioosobowa ekipa łódzkiej grupy „Zawsze Młodzi Nordic Walking”, która wywalczyła dwa miejsca na podium tej imprezy.

Najlepiej z łodzian zaprezentowała się Jolanta Błądek, która pewnie zwyciężyła w kategorii wiekowej kobiet K-75. Dystans 5 km pokonała w czasie 41,28,33 min, uzyskując na mecie nad drugą zawodniczką Aleksandrą Raczyńską z Chorzowa znaczną przewagę ponad 2,5 min. Trzecie miejsca zajęła reprezentantka Ukrainy Nelli Buhaienko (44.33,31). Obecnie zdobyte mistrzostwo Europy jak i wcześniejsze wicemistrzostwo świata i wygranie zawodów Pucharu Świata łódzkiej seniorki są najlepszym przykładem, że sportowe sukcesy można osiągać z w każdym wieku

Trzecie miejsce w kategorii niepełnosprawnych grupy IV zajęła Honorata Młynarczyk-Jasińska

Pozostali łodzianie w swoich kategoriach zajęli miejsca: 4 - Małgorzata Cyrulewska, 6 - Joanna Walot, 8 - Krzysztof Gołębiowski, 9 - Witold Błądek, 10 - Barbara Dankiewic

Tytuły mistrzowskie w kategorii open w poszczególnych konkurencjach zdobyli: 5 km: Tomasz Wojtowicz Widacz (27.30,58) i Erwina Wilusz Iwonicz Zdrój (31.05,79), 10 km: Jacek Witucki Poznań (57.42,80) i Agnieszka Sosnowska Staropole (1.02,22 godz.) - wszyscy reprezentują Klub Victoria Potęgowo. 21 km: Romero Delgado Hiszpania (2.05,59 godz.) i Elżbieta Wojciechowska Pakość (2.20,23).Wśród startujących 24 sztafet zwyciężyli zawodnicy Victorii Potęgowo (1.59,48).