Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 03godz.
  • 40min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Noc Muzeów 2020 w Łodzi. Można pobić rekord oglądania zbiorów i tajemnic łódzkich placówek i nie tylko ATRAKCJE

Agnieszka Jedlińska
Agnieszka Jedlińska
Pałac Steinertów będzie jednym ze zwiedzanych wirtualnie obiektów.
Pałac Steinertów będzie jednym ze zwiedzanych wirtualnie obiektów. Grzegorz Gałasiński
Noc Muzeów 2020 w Łodzi. ATRAKCJE Nigdy w historii łódzkiej Nocy Muzeów nie udało się zwiedzić w ciągu jednej nocy tylu instytucji ile w tym roku. A to dlatego, że wszystkie prezentacje będą się odbywać tylko wirtualnie. Dzięki temu czas poświęcony na przemieszczanie się po mieście i stanie w długich kolejkach do wejścia można będzie przeznaczyć na internetowe przeskakiwanie z jednego portalu muzealnego na inny. W Łodzi na Noc Muzeów gotowych jest około 30 instytucji.

Noc muzeów 2020 w Łodzi

Jest też niespodzianka. Po północy swoje podwoje otworzą także zagraniczne placówki z miast partnerskich. W Kaliningradzie zwiedzimy Muzeum im. Immanuela Kanta i Centrum Sztuki Współczesnej, a także muzeum w Stuttgarcie i zbiory fińskiej placówki w Tampere. Dla lubiących egzotykę propozycja z Meksyku.

Jakie atrakcje czekają łodzian

W sobotę jako pierwsza już o godz. 15 startuje Palmiarnia. Dzięki technologii zdjęć 360 będzie można zanurzyć się w zielone klimaty tego niezwykłego miejsca. Kolejno przenosić się będziemy do Centralnego Muzeum Włókiennictwa, odrestaurowanego Pałacu Steinertów, Sali Orientalnej i do wyremontowanych wnętrz Muzeum Miasta Łodzi, do zajezdni tramwajowej na Brusie, ms2w Manufakturze, Narodowego Centrum Kultury Filmowej w EC1, sali lustrzanej Pałacu Herbsta, sali balowej Akademii Muzycznej, Muzeum Kinematografii. Z kolei w podziemnej katedrze (zabytkowy kanał na stokach) odtworzony zostanie koncert zarejestrowany w ramach Festiwalu 4 Kultury. Jednak Noc Muzeów to nie tylko muzea, ale także inne instytucje kultury. Swoje zasoby pokaże Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Akademia Sztuk Pięknych, Bałucki Ośrodek Kultury, Księży Młyn, Eksperymentarium, muzeum Przyrodnicze, czy ogród zoologiczny. Wszystkie informacje i szczegółowy plan prezentacji znajduje się na stronie: https://uml.lodz.pl/kultura/noc-muzeow-2020-on-line, a transmisje na żywo na: facebook.com/lodzpl

Oglądaj nasze studio wyborcze. Start w niedzielę o g. 21:45

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie