Niezwykłe, niesamowite, prawdziwe. Dziewiąte z rzędu zwycięstwo Grot Budowlani![ZDJĘCIA]

ps
Brawo. Drużyna Grot Budowlani wygrała dziewiąty mecz z rzędu, MKS z kolei przegrał czwarty kolejny pojedynek

W pierwszym secie łodzianki wypracowały kilkupunktową przewagę, a uwagę zwracały dwie sprytne wygrane akcje po ataku z drugiej piłki Nowicką. Rywalki nie dawały za wygraną. Zmniejszały przewagę do jednego punktu. Końcówka seta należała do gospodyń, także po serwisowym asie. Seta atakiem z drugiej linii zakończyła Górecka.
W drugim seciei MKS prowadził 2:1, ale potem inicjatywę przejęły gospodynie. Grały pewnie i skutecznie. Nic dziwnego, że po kontrze było 20:9. Wygrały seta bez historii.
W trzeciej partii MKS prowadził 3:1, 5:3, ale łodzianki z nawiłzką odorbiły straty. Po ataku Górckiej było 6:5 dla Budowlanych. Potem jednak znów dominowały kaliszanki (16:11) i pewnie wygrały seta. Taka zmiana ról w kobiecej siatkówce jest częsta.
MKS kontynuował dobrą grę, prowadził w czwartym secie 11:6, 15:10. Łodzianki nie chciały jednak grać piątego, loteryjnego seta. Wyszły na prowadzenie 23:21 po zablokowaniu Szczurkowskiej. Atak Jones - Perry dał łodziankom zwycięstwo.

Grot Budowlani - MKS Energa Kalisz 3:1

(25:21, 25:14, 21:25, 25:23)

Grot Budowlani Łódź - skład wyjściowy: Nowicka, Lisiak, Górecka, Jones-Perry, Fedusio, Moskwa, libero: Stenzel

W poniedziałek o godz. 17.30 Grot Budowlani zagrają na wyjeździe z Jokrem Świecie