Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Niewinna infekcja przerodziła się w walkę o życie. Gwiazda „Emily w Paryżu” trafiła do szpitala

Gabriela Fedyk
Gabriela Fedyk
Aktorka wcielająca się w rolę Mindy w „Emily w Paryżu” poważnie zachorowała podczas wakacji. Gwiazda była hospitalizowana.
Aktorka wcielająca się w rolę Mindy w „Emily w Paryżu” poważnie zachorowała podczas wakacji. Gwiazda była hospitalizowana. Aurore Marechal/ABACAPRESS.COM Dostawca: PAP/Abaca
Aktorka znana z serialu „Emily w Paryżu”na wakacjach przeżyła chwile grozy. To, co początkowo było niewinną infekcją, przeistoczyło się w poważne problemy zdrowotne. Ashley Park napisała o swojej chorobie na Instagramie. Na co zachorowała Mindy z „Emily w Paryżu”?

Spis treści

Gwiazda „Emily w Paryżu” trafiła do szpitala

Ashley Park, znana m.in. z roli Mindy w serialu „Emily w Paryżu”, opublikowała na Instagramie zdjęcia i nagrania ze szpitala. Aktorka ujawniała, że była hospitalizowana po tym, jak „zapalenie migdałków przerodziło się w krytyczny wstrząs septyczny”.

– Leczę się. Wciąż jestem w trakcie rekonwalescencji... ale teraz wiem, że jestem bezpiecznie po drugiej stronie najgorszego – wyznała Park.

Ashley Park
Aktorka wcielająca się w rolę Mindy w „Emily w Paryżu” poważnie zachorowała podczas wakacji. Gwiazda była hospitalizowana. Aurore Marechal/ABACAPRESS.COM Dostawca: PAP/Abaca

Rok 2024 r. rozpoczął się dla gwiazdy poważnymi problemami zdrowotnymi. Wakacje noworoczne skończyły się dla niej pobytem w szpitalu. Park podzieliła się swoimi przemyśleniami w poście w mediach społecznościowych.

– Kiedy siedzę tutaj, przetwarzając i dochodząc do siebie po pierwszych kilku tygodniach 2024 roku, jedynym słowem, które przychodzi mi do głowy, jest wdzięczność – napisała na swoim Instagramie Ashley Park. – Podczas wakacji w grudniu i Nowym Roku to, co zaczęło się od zapalenia migdałków, przerodziło się w krytyczny wstrząs septyczny, który zainfekował i wpłynął na kilka moich narządów. Jestem wdzięczna, że moje zdrowie poprawiło się pomimo tego, co początkowo nam mówiono – wyznała.

Ashley Park wraca do zdrowia po wstrząsie septycznym

Aktorka wcielająca się w rolę Mindy w „Emily w Paryżu” wraca do zdrowia po zachorowaniu na sepsę po zapaleniu migdałków. Jak podaje Mayo Clinic, wstrząs septyczny to zagrażający życiu stan chorobowy, który występuje, gdy infekcja w organizmie powoduje skrajnie niskie ciśnienie krwi i niewydolność narządów z powodu sepsy.

– Była bardzo chora – powiedziała magazynowi „People” osoba z otoczenia Park. – Powoli wraca do zdrowia.

Ashely Park napisała, że jest najbardziej wdzięczna swojemu partnerowi z serialu „Emily w Paryżu”, Paulowi Formanowi, za to, że był „bezwarunkowo” u jej boku przez cały okres choroby.

– Uspokajałeś moje lęki i trzymałeś mnie za rękę w karetkach pogotowia, w trzech zagranicznych szpitalach, przez tydzień na OIOM-ie, na przerażających ostrych dyżurach, podczas niezliczonych skanów, badań i zastrzyków, z rozdzierającym bólem i ogromnym zamieszaniem, a wszystko, to gdy byliśmy sami na drugim końcu świata, z dala od tych, których znamy. Kocham cię, Paul. Bardziej niż jestem w stanie to wyrazić – napisała Ashley Park.

Aktorka podziękowała też lekarzom, pielęgniarkom, tłumaczom oraz swoim bliskim. Przyznała też, że wahała się, czy podzielić się wiadomością o swojej hospitalizacji, ponieważ „wciąż jest w trakcie rekonwalescencji”. Zrobiła to jednak, bo wie, że jest „bezpiecznie po drugiej stronie najgorszego”.

– Kocham was wszystkich. Leczę się i obiecuję, że wszystko będzie dobrze.

Co to jest wstrząs septyczny?

Wstrząs septyczny to poważne powikłanie sepsy. Może obejmować bardzo niskie ciśnienie krwi, zmieniony stan psychiczny i dysfunkcję narządów. Śmiertelność w szpitalu wynosi 30-50 proc., co czyni go bardzo niebezpiecznym, jeśli nie jest szybko leczony.

Im wcześniej sepsa zostanie zdiagnozowana, tym szybciej lekarze mogą ją leczyć i próbować zapobiec jej przekształceniu się we wstrząs septyczny.

Początkowe objawy sepsy mogą często przypominać objawy innych chorób, takich jak przeziębienie lub gorączka.

Objawy mogą obejmować:

  • wysoką gorączkę lub dreszcze,
  • intensywny ból ciała,
  • szybkie tętno,
  • szybki oddech,
  • wysypkę.

Chociaż objawy te mogą być oznakami innego problemu zdrowotnego, zawsze warto się skontaktować z lekarzem lub udać się do szpitala.

Źródła:

Zdrowie całej rodziny pod kontrolą

Materiały promocyjne partnera
Dodaj firmę
Logo firmy Narodowy Fundusz Zdrowia Centrala
Warszawa, ul. Rakowiecka 26/30
Autopromocja
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nordic walking, ulubiony sport seniorów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Niewinna infekcja przerodziła się w walkę o życie. Gwiazda „Emily w Paryżu” trafiła do szpitala - Strona Zdrowia

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany