Nieudany debiut Gortata

h
Marcin Gortat zadebiutował w barwach Washington Wizards. Jego zespół przegrał jednak pierwsze spotkanie sezonu 2013/14 ligi NBA, na wyjeździe z Detroit Pistons 102:113.

Łódzki koszykarz zdobył dziewięć punktów i miał tyle samo zbiórek.nGortat do stołecznej drużyny trafił w sobotę z Phoenix Suns, a w poniedziałek po raz pierwszy trenował z nowymi kolegami.
Spotkanie z Pistons rozpoczął na ławce rezerwowych. Na parkiet wszedł w dziesiątej minucie. W pierwszej akcji łodzianin został zablokowany przez Grega Monroe'a, a chwilę później miał stratę. Drugą kwartę zaczął od faulu w ataku oraz kolejnej straty i po kilku minutach znów siedział na ławce.