Niespodzianka w Marsylii! Hubert Hurkacz nie obroni tytułu!

OPRAC.: Filip Bares
Dubreuil Corinne/ABACA/Abaca/East News
Najwyżej rozstawiony Hubert Hurkacz odpadł w półfinale turnieju ATP na kortach twardych w Marsylii. Polski tenisista przegrał z Francuzem Ugo Humbertem 4:6, 4:6.

Hurkacz, który pod koniec stycznia awansował na najwyższe w karierze ósme miejsce w światowym rankingu tenisistów, broni w Marsylii tytułu. W pierwszej rundzie miał tzw. wolny los, a w drugiej gładko pokonał Kazacha Aleksandra Szewczenko 6:1, 6:4. Do półfinału po ograniu Czecha Tomasa Machaca 6:3, 6:4.

W sobotę przeciwko Humbertowi Hurkacz zaczął najgorzej jak mógł, bo już w pierwszym gemie dał się Francuzowi przełamać. Rywal utrzymał podanie do końca seta i wygrał go 6:4. W drugim mieliśmy podobną historię. Tym razem Hurkacz utrzymał swoje podanie tylko do stanu 2:2, a w 8. gemie sam nie wykorzystał dwóch break-pointów. Humberto wygrał drugiego seta tym samym rezultatem - 6:4.

To było ich czwarte spotkanie. Poprzednie trzy wygrał Hurkacz.