Niesamowite właściwości i zastosowanie octu. Przeczytajcie to

jed
Ocet może mieć wiele innych zastosowań niż kulinarne.
Ocet może mieć wiele innych zastosowań niż kulinarne.
Zwykły ocet to jeden z najbardziej uniwersalnych płynów. Nie tylko doprawia wiele potraw, stanowi bazę do sosów, ale także jest pomocny w tzw. technicznych sprawach.

Ocet do zadań specjalnych, czyli płyn, który pokona tłuszcz i pleśń

Wystarczy butelka octu (nie ma większego znaczenia, czy jest to ocet winny, owocowy, czy spirytusowy, ale ten ostatni jest z nich wszystkich najtańszy), żebyśmy mogli zapomnieć o chemikaliach. Dzięki zawartości dużej ilości kwasu, zabija wszelkiego rodzaju zarazki i bakterie. Jest także w stanie unieszkodliwić pleśń i grzyby.

1. Doskonale sprawdza się jako środek dezynfekujący i bakteriobójczy.

2. Jest pogromcą kamienia i rdzy. Usuwa osad z kamienia z czajnika czy bębna pralki. W jaki sposób? Wystarczy zagotować wodę z octem, pozostawić na kilka godzin w urządzeniu, a potem wylać i wypłukać. A gdy zapomnimy, nikt się chemią nie struje. Najwyżej lekko skrzywi.

3. Tłuszcz w kuchni to norma. Z tym na kuchence gazowej, kafelkach czy innych powierzchniach kuchennych doskonale poradzi sobie ocet. Wystarczy przelać nierozcieńczony preparat do pojemnika z dozownikiem, spryskać za-tłuszczoną powierzchnię, pozostawić na kilka minut i przetrzeć suchą ściereczką.

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Prognoza na 16 dni: "babie lato" jak marzenie, temperatury przekroczą 20 stopni (autor x.news/TVN24)