Niesamowita seria trwa. Szóste z rzędu zwycięstwo siatkarek Grot Budowlani

W spotkaniu 9. kolejki TAURON Ligi sukces drużyny Grot Budowlani. Trwa piękna seria łodzianek.

Siatkarki z Bydgoszczy wróciły do gry z koronawirusowej kwarantanny. Ich forma była wielką niewiadomą. Niestety, muszą mocno potrenować, żeby wrócić do dobrej dyspozycji. Zmierzyły się z młodą, gniewną coraz lepiej i pewniej grającą łódzką drużyną, która zapisała na swoim koncie szóste zwycięstwo z rzędu i ma uzasadnione ambicje być czołowym polskim teamem.
Początek meczu był wyrównany. Potem jednak nastąpiła zapaść gospodyń, które źle atakowały, nadziewały się na skuteczne bloki łodzianek i przegrywały 7:16. Bydgoszczanki kilka razy zablokowały akcje i przewaga Budowlanych zmalała do pięciu punktów. Szybko wszystko wróciło do normy i drużyna gości pewnie wygrała seta. Liderką łodzianek była Fedusio.
W drugim secie bydgoszczanki przegrywały różnicą nawet czterech punktów, ale walczyły i doprowadziły do remisu 14:14. Potem cały czas starały się pozostawać w grze. Trwała walka punkt za punkt. Do czasu. Końcówka seta należała do Budowlanych. Serwisy Góreckiej i ataki Jones - Perry oraz Fedusio zapewniły sukces łodziankom
W trzecim łodzianki uzyskały przewagę i kontrolowały sytuację. Przewaga urosła do ośmiu punktów (18:10) i losy seta oraz spotkania zostały praktycznie rozstrzygnięte. W sumie łatwe i przyjemne zwycięstwo Grot Budowlani, potwierdzające sportową klasę łodzianek.