Niemcy - Ghana 1-0

ei24
Niemcy - Ghana 1-0 ei24
Niemcy, żeby być pewni awansu do 1/8 finałów Mistrzostw Świata, musieli wygrać mecz z drużyną z Afryki.

Niemcy, żeby być pewni awansu do 1/8 finałów Mistrzostw Świata, musieli wygrać mecz **z drużyną z Afryki. Nasi zachodni sąsiedzi rozpoczęli mecz z Ghaną spokojnie i uważnie starając się atakować i stwarzając sytuację pozwalające zdobyć bramkę.**

Ale Czarne Gwiazdy nie zamierzały łatwo oddawać pola, gdyż mogą być jedyną afrykańską drużyną w fazie pucharowej. Mecz był szybki i obfitował w wiele okazji po obu stronach. Najlepszą sytuację zmarnował Ozil, mając przed sobą tylko  Kingsona i bramkę. Trafił w bramkarza i zaprzepaścił szanse na, wydawałoby się pewne, prowadzenie. Co jednak nie udało się w pierwszej połowie, udało się w 15. minucie drugiej części gry. Ozil, mocnym strzałem zza pola karnego, dał reprezentacji Niemiec prowadzenie. Ghana już po minucie mogła doprowadzić do remisu ale zmarnowała doskonałą sytuację. Niemcy zadowoleni z prowadzenia oddali inicjatywę graczom z Afryki jednak ci nie potrafili zremisować. Jednak dzięki zwycięstwu Australii nad Serbią 2-1, w drugim meczu tej grupy, zespoły Ghany i Niemiec awansowały dalej. (matsu)

Ghana - Niemcy 0:1 (0:0)