Nielicznych stać na pielęgniarkę w domu. Ile kosztuje opieka w domu pacjenta, zabiegi i wizyty lekarskie

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Zaktualizowano 
Prywatna wizyta lekarza w domu pacjenta może być kilkakrotnie droższa niż w prywatnym gabinecie. Wszystko zależy od tego, którego specjalistę chcemy do chorego umówić. Ceny w prywatnym sektorze medycznym najczęściej są umowne. Zależą od tego, jak często z danej usługi u danego specjalisty korzystamy.

Z zasady lekarz pracujący prywatnie za wizytę w domu pacjenta liczy o 50-100 zł więcej niż w poradni. Koszt wizyty waha się od 200 zł do 350 zł.

Zdarza się także, jeśli pacjent chce zamówić wizytę do domu, że stawka liczona jest inaczej. Doktor ocenia, ilu pacjentów przyjąłby w prywatnym gabinecie w czasie, który poświęci na dojazd do chorego i wizytę u niego, i w ten sposób wylicza cenę takiej konsultacji domowej. Jej koszt może wzrosnąć nawet do 800-1000 złotych!

Godzina rehabilitacji domowej, w zależności od stażu pracy rehabilitanta, ukończonych przez niego kursów i szkoleń, kosztuje od 50 do 150 zł.

Pielęgniarka za godzinę spędzoną przy łóżku w domu chorego policzy od 20 do 35 zł. Za 12-godzinny dyżur zapłacimy co najmniej 300 zł. Jeśli pielęgniarka ma się zająć pielęgnacją odleżyn, to godzina jej pracy warta jest co najmniej 60 zł. Podanie kroplówki kosztuje ok. 100 zł, usuwanie szwów 80 zł, zmiana opatrunku 70 zł, płukanie pęcherza 50 zł, a pielęgnacja stomii 50 zł.

Jeśli pielęgniarka prywatnie przyjdzie, aby zrobić zastrzyk, to zapłacimy od 15 do 40 zł, a za zmianę opatrunku od 20 do 25 zł.

Opiekun medyczny za godzinę spędzoną z pacjentem (może siedzieć przy łóżku, wyjść z chorym na spacer lub wykonywać proste ćwiczenia rehabilitacyjne) policzy sobie od 15 do 30 zł. Transport pacjenta karetką po Łodzi kosztuje od 150 do 200 zł.

Każdy chory posiadający ubezpieczenie medyczne, gdy stan jego zdrowia utrudnia mu samodzielną egzystencję, ma prawo do
korzystania z pielęgniarskiej opieki długoterminowej w miejscu zamieszkania. Do domu może umówić, poza wizytą lekarza pierwszego kontaktu, wizytę lekarza specjalisty. Pielęgniarka z poradni, do której jest zapisany, o ile tak zaleci lekarz, może przyjść i pobrać od niego krew do badań laboratoryjnych. Pacjent może także korzystać z rehabilitacji domowej. Tyle w teorii, bo problemem są terminy.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

A
Amy

No pewnie, trudno się dziwić. U nas np. było bardzo trudno znaleźć kogoś wykwalifikowanego do opieki nad mamą. Ostatecznie znaleźliśmy dziewczynę po Studium zawodów medycznych i społecznych (szkoła policealna taka) - przemiła osoba, wielce zaangażowana, a jakie ma umiejętności!!!

G
Gość

Realne ceny usług pielęgniarskich- twojpielegniarz.com

Dodaj ogłoszenie