Niedziele handlowe styczeń 2019, luty 2019, marzec 2019. Tylko jedna handlowa niedziela w miesiącu w 2019 roku

(KZ)
Niedziele handlowe w 2019 roku. Jak pracują sklepy w niedziele w 2019 roku. Nie ma dobrych informacji dla osób lubiących niedzielne zakupy w sklepach. Tylko po jednej niedzieli handlowej w miesiącu w roku 2019. Prawdopodobnie zamkną także Żabki udające placówki pocztowe.

Niedziele handlowe w 2019 roku

W nowym roku zmieniają się zasady pracy handlu w niedziele. Sklepy będą mogły być otwarte tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. Dla pracowników oznacza to więcej wolnych weekendów, a dla firm konieczność takiego zorganizowania sprzedaży, by nie zmniejszyć obrotów. Z nowych przepisów niezadowoleni są właściciele małych sklepów, które w te dni są otwarte.

Niedziele handlowe w styczniu 2019 roku

- Nasz sklep pracuje przez cały rok, przez 24 godziny na dobę, także w święta. W poprzednich latach nie miałam problemu, by znaleźć chętnych do pracy na zlecenie zarówno w Wigilię, jak i pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia - opowiada właścicielka małego sklepu na Polesiu. - W tym roku musiałam razem z mężem stanąć za ladą. Mogłam oczywiście sklep zamknąć, ale nie stać mnie na utratę zarobku w te dni. Dlatego pracowaliśmy z mężem dwie doby na zmianę, po 12 godzin. W 2019 roku będziemy musieli stać za ladą prawie we wszystkie niedziele i we wszystkie święta. Nie będziemy mieli kiedy odpocząć.

Niedziele handlowe w lutym i marcu 2019 roku

Do nowego sposobu handlu w niedziele mieliśmy okazję przyzwyczaić się w tym roku, gdyż zakaz handlu w wybrane niedziele obowiązuje już od marca, ale handlowych niedziel było więcej. W 2019 r. wyjątkami od zasady, że handlowa jest tylko ostatnia niedziela w miesiącu, będą jedynie kwiecień i grudzień. W kwietniu sklepy będą pracować dodatkowo w niedzielę przed Wielkanocą, a w grudniu przez trzy ostatnie niedziele. W sumie w całym roku będzie zaledwie 15 handlowych niedziel. Natomiast w 2020 roku już wszystkie niedziele z wyjątkiem przedświątecznych będą z zamkniętymi sklepami.

W które niedziele sklepy będą otwarte w 2019 roku

W przyszłym roku mają zostać także wprowadzone przepisy ograniczające wyłączenia z zakazu. Dotknąć mogą one m.in. Żabki, które w tej chwili mogą być w te dni otwarte, gdyż pełnią także usługi pocztowe. Będą zamknięte, o ile obsługa przesyłek nie będzie stanowiła ich przeważającej działalności. W małych sklepach będą też mogli w niehandlowe niedziele pracować członkowie rodziny: nie tylko współmałżonkowie, ale także rodzice i dzieci. Ustawa czeka na uchwalenie przez Sejm.NIEDZIELE HANDLOWE 2019

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie