Niech na ul. Skorupki powstanie woonerf - projekt studentów PŁ do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego GŁOSUJ!

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Zachęceni sukcesem, jakim była realizacja projektu woonerfu na ul. Stefanowskiego w poprzednich edycjach Budżetu Obywatelskiego, studenci Koła Naukowego CIRKULA zgłosili do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego kolejną przestrzeń, która upiększy bezpośrednie otoczenie Politechniki Łódzkiej. Tym razem chodzi o ul. ks. Ignacego Skorupki, przy której mieści się m.in. rektorat PŁ  oraz redakcja Expressu Ilustrowanego i Dziennika Łódzkiego.
Zachęceni sukcesem, jakim była realizacja projektu woonerfu na ul. Stefanowskiego w poprzednich edycjach Budżetu Obywatelskiego, studenci Koła Naukowego CIRKULA zgłosili do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego kolejną przestrzeń, która upiększy bezpośrednie otoczenie Politechniki Łódzkiej. Tym razem chodzi o ul. ks. Ignacego Skorupki, przy której mieści się m.in. rektorat PŁ oraz redakcja Expressu Ilustrowanego i Dziennika Łódzkiego. mat.pras.PŁ
Zachęceni sukcesem, jakim była realizacja projektu woonerfu na ul. Stefanowskiego w poprzednich edycjach Budżetu Obywatelskiego, studenci Koła Naukowego CIRKULA zgłosili do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego kolejną przestrzeń, która upiększy bezpośrednie otoczenie Politechniki Łódzkiej. Tym razem chodzi o ul. ks. Ignacego Skorupki, przy której mieści się m.in. rektorat PŁ oraz redakcja Expressu Ilustrowanego i Dziennika Łódzkiego.

Głos w formie papierowej można oddać jeszcze tylko do piątku 15 października br. Miejsca, w których można zagłosować w formie papierowej:

  • ul. Zachodnia 47
  • al. Politechniki 32
  • ul. Krzemieniecka 2B
  • al. Piłsudskiego 100
  • ul. Piotrkowska 110.

W formularzu przez internet https://uml.lodz.pl/budzet-obywatelski/ głosować można do 29 października br. - projekt ponadosiedlowy LO34 "Przeszyci zielenią 2.0" - woonerf na ul. Skorupki.
Gdyby projekt studentów Politechniki Łódzkiej wygrał, powstałoby kolejne w otoczeniu uczelni oraz naszych redakcji przyjazne miejsce. Woonerf przy parku Klepacza stanowiłby piękną kontynuację wyremontowanego odcinka ulicy Skorupki wiodącej od katedry do ulicy Wólczańskiej, a prowadziłby do ulicy Stefanowskiego.

Aby na Skorupki powstał woonerf - projekt PŁ do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego

- Nasza koncepcja zakłada diametralną zmianę wyglądu tego fragmentu ulicy Skorupki w bezpieczne, zanurzone w zieleni i reprezentacyjne miejsce z uspokojonym ruchem samochodowym, które podkreśli piękno architektury siedziby Rektoratu  Politechniki Łódzkiej - mówi inż. Wojciech Dolecki, student PŁ i pomysłodawca innowacyjnych zmian. - Koncepcja zakłada także miejsca parkingowe, które znajdą się na zielonych, przepuszczalnych powierzchniach, co byłoby ewenementem wśród śródmiejskich ulic. Działania te „odzyskałyby” około 22 procent obecnie zabetonowanej przestrzeni ulicy,  a to wpisywałoby się w światowe trendy w polityce miejskiej oraz ekologicznej.

Od św. St.Kostki do Stefanowskiego
Woonerf na ul. Skorupki połączyłby wcześniej wyremontowaną część tej ulicy przy bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki oraz odnowioną ul. Stefanowskiego. Dzięki temu Łódź zyskałaby długi, zielony ciąg komunikacyjny w centrum miasta. Projekt przewiduje także nasadzenia drzew i ozdobnych krzewów. Nowe otoczenie stanie się uzupełnieniem parku im. ks. bp. Michała Klepacza.
Głosowanie w BO zaplanowane jest w dniach 1 - 15 października (w formie papierowej) oraz 1 - 29 października (elektronicznie). Wraz ze studentami – autorami projektu - zachęcamy łodzian do oddawania głosów na projekt ponadosiedlowy LO34 "Przeszyci zielenią 2.0" - woonerf na ul. Skorupki.

Uwaga
- Opis na stronie BO dotyczy pierwotnej wersji projektu obejmującego także narożną działkę przy skrzyżowaniu z ulicą Wólczańską. Ze względu na przepisy oraz własność nieruchomości, należało wprowadzić zmiany i ograniczyć zakres tylko do ulicy Skorupki - wyjaśnia inżynier Dolecki, prezes SKN CIRKULA.

Oddaj głos w BO
PONADOSIEDLOWE LO34
Kategoria projektu:
Tereny zielone i ochrona środowiska
Opis projektu:
„Przeszyci zielenią 2.0” to przemiana fragmentu ulicy Skorupki w woonerf, który połączy wyremontowaną część bliżej Piotrkowskiej z realizowanym podwórcem na Stefanowskiego. Koncepcja zakłada nasadzenia drzew (wiśnie, lipy) i krzewów ozdobnych, wyznaczenie zielonych miejsc postojowych oraz utworzenie powierzchni biologicznie czynnych, które będą stanowić blisko 30% obszaru projektu. Ulica Skorupki zyska elementy małej architektury zgodne z wytycznymi dla strefy wielkomiejskiej, tj. nowe ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci oraz latarnie. Atrakcją mają być podświetlane huśtawki. Dzięki remontowi okolica zyska zieloną ulicę, będącą ozdobą tej części Łodzi.

Dopłaty do cen energii

Wideo

Komentarze 6

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
29 września, 13:16, Łunerw:

Yes, yes, yes!

Znów łunerf o którym śnią wszyscy łodzianie, zwłaszcza kierowcy jeżdżący slalomem między dziurami śmierci.

Jaka władza taki stan miasta ;)

Ł
Łunerfizda
Od głodu, wojny , zarazy i łunerfów wybaw nas panie!
G
Gość
29 września, 15:16, Gość:

Uspokajacze w akcji. Kolejne "reprezentacyjne miejsce " za miliony którego nie będzie miał kto posprzątać...

Piedrolisz przygłupie

Ł
Łunerw
29 września, 15:40, ZORRO:

Prezydent Białegostoku w Szpitalu zaszczepiony a jakże i Covid 19 go dopadł więc tak chronią szczepionki

Ty masz PiSi łeb i zdechniesz jak twoi bracia z kaczej sekty w waszych matecznikach na wschodzie i południu Wolski

G
Gość
Uspokajacze w akcji. Kolejne "reprezentacyjne miejsce " za miliony którego nie będzie miał kto posprzątać...
Ł
Łunerw
Yes, yes, yes!

Znów łunerf o którym śnią wszyscy łodzianie, zwłaszcza kierowcy jeżdżący slalomem między dziurami śmierci.
Dodaj ogłoszenie