Nie żyje reżyser Marcin Wrona. Jego ciało znaleziono w hotelu w Gdyni [WIDEO]

Łukasz Kłos, Justyna Degórska, Aneta Niezgoda
W jednym z hoteli w Gdyni znaleziono ciało reżysera Marcina Wrony. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja.

Aktualizacja godz. 21.30
Wieczorem wręczono nagrody 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Gala była skrócona. Zrezygnowano tez m.in. z czerwonego dywanu.

40. Festiwal Filmowy w Gdyni. Złote Lwy dla filmu "Body/Ciało" [LISTA NAGRODZONYCH]

Aktualizacja, godz. 12.50

- 17 września prezentował na pokazie prasowym swój film "Demon", zakwalifikowany do tegorocznego konkursu głównego na gdyńskim festiwalu. Po projekcji ktoś na sali krzyknął w zachwycie: "To dreszczowisko!". Marcin Wrona był w pełnym rozkwicie swego twórczego talentu - pisze nasz recenzent Henryk Tronowicz.

Marcin Wrona nie żyje. Polskie kino straciło jednego z najciekawszych reżyserów

Aktualizacja, godz. 12.05

Władze Gdyni składają kondolencje rodzinie zmarłego reżysera.

- Poruszeni tragiczną wiadomością o nagłej śmierci wybitnego twórcy filmowego reżysera Marcina Wrony
składamy Jego Bliskim wyrazy najgłębszego współczucia i żalu. W imieniu gdyńskiego samorządu
Zygmut Zmuda-Trzebiatowski - przewodniczący Rady Miasta Wojciech Szczurek - prezydent Gdyni

Szanując pamięć zmarłego odwołany został zaplanowany na dziś na godzinę 15.00 koncert oraz parada. Także wieczorne zakończenie Festiwalu i wręczenie nagród odbędzie się w wersji skróconej i z pełnym poszanowaniem pamięci po Marcinie.

Aktualizacja, godz. 11.15

Na konferencji prasowej w Gdyńskim Centrum Filmowym pojawiła się Agnieszka Odorowicz, Leszek Kopeć i Michał Oleszczyk. Szefowa Polskiego Instytutu Filmowego poinformowała zebranych, że w piątek wieczorem zmarł młody i ceniony reżyser Marcin Wrona. - Chcieliśmy poprosić o powagę i szacunek dla tej sytuacji i oto by nie budować nieprawdziwych wyobrażeń o tym co się stało. Takie jest też życzenie rodziny - zaapelowała Agnieszka Odorowicz.

Michał Oleszczyk, dyrektor artystyczny festiwalu poinformował, że dzisiejsza ceremonia wręczenia Złotych Lwów będzie skrócona, bez czerwonego dywanu. Reżyser gali pracuje nad zmianą scenariusza wydarzenia. Podczas uroczystości zostanie upamiętniony zmarły reżyser. - Łączymy się w bólu z żoną i najbliższymi reżysera. Chcielibyśmy także dołączyć się do apelu rodziny: najlepszą formą okazania szacunku zmarłemu będzie powstrzymanie się od spekulacji dotyczących przyczyn jego śmierci. Sprawę tę pozostawmy policji.

Wideo: TVN 24/ x-news

***
Marcin Wrona, reżyser filmowy, zmarł w nocy w jednym z gdyńskich hoteli. Policja i prokuratura ustalają przyczynę śmierci. Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że zgon najprawdopodobniej nastąpił bez udziału "osób trzecich".

- W piątek w nocy zmarł nagle Marcin Wrona, reżyser filmu „Demon”, pokazanego w Konkursie Głównym 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni - poinformowało biuro Festiwalu Filmowego w Gdyni. - Jako organizatorzy Festiwalu, a zarazem przyjaciele Marcina, jesteśmy głęboko poruszeni i zasmuceni Jego odejściem. Składamy wyrazy głębokiego współczucia Żonie i Najbliższym reżysera. Jednocześnie informujemy, że planowane na dzisiejszy wieczór wręczenie nagród odbędzie się w wersji skróconej i z pełnym poszanowaniem pamięci po Marcinie.

Gdyńska policja unika na razie jednoznacznego potwierdzenia doniesienia organizatorów festiwalu. Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni potwierdza jednak, że w jednym z gdyńskich hoteli znaleziono martwe ciało. Zwłoki zostały znalezione przez członków rodziny reżysera.

- Około godziny 5.30 oficer dyżurny został powiadomiony o ujawnieniu zwłok 42-letniego mężczyzny. Zawiadomienie wpłynęło od rodziny zmarłego - informuje kom. Michał Rusak z KMP w Gdyni. - Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy policji, w tym zespół kryminalistyczny. Wezwano również biegłego z zakresu medycyny sądowej. Poczynione na miejscu ustalenia wstępnie wykluczyły udział osób trzecich. Szczegółowe przyczyny śmierci poznamy w wyniku zleconej sekcji zwłok.

Jak dowiedzieliśmy się, ciało reżysera zostało już przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej działającego w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Na pytanie, czy na obecnym etapie postępowania policja wyklucza samobójstwo, funkcjonariusze odmawiają odpowiedzi i polecają zaczekać na wyniki sekcji zwłok.

Marcin Wrona przyjechał do Gdyni, by pokazać swój najnowszy film "Demon". Reżyser urodził się 25 marca 1973 roku w Tarnowie. Wrona był absolwentem filmoznawstwa na UJ w Krakowie oraz reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z tytułem doktora. Ukończył Mistrzowską Szkołę Reżyserii Andrzeja Wajdy oraz Binger Film Institute w Amsterdamie (2005). W swoim dorobku miał filmy " Moja krew" i "Chrzest".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany
Dodaj ogłoszenie