Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nie żyje Bohdan Gadomski. Prokuratura wyjaśnia tajemnicze okoliczności śmierci łódzkiego dziennikarza

Piotr Jach
Piotr Jach
youtube
Nie żyje Bohdan Gadomski, łódzki dziennikarz muzyczny, wieloletni współpracownik m.in. "Expressu Ilustrowanego", wielki miłośnik pudli i muzyki poważnej.

Informacja o śmierci red. Gadomskiego pojawiła się we wtorek, 7 kwietnia, na jego facebookowym profilu. Wpis zamieszczony zapewne przez rodzinę głosił, że zmarł "po długotrwałej i ciężkiej chorobie".

Nie żyje Bohdan Gadomski

Jednak różne media piszą, że sprawa jest bardziej tajemnicza. Na kilkanaście godzin przed opublikowaniem wpisu o śmierci dziennikarza, na profilach jego znajomych ukazały się apele o pomoc w poszukiwaniach Gadomskiego, który nie dawał znaku życia już od dłuższego czasu:

Znajomi i przyjaciele redaktora BOHDANA GADOMSKIEGO ‼️‼️‼️ Ktokolwiek widział, ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie ‼️ Nie mamy kontaktu z Bohdanem od półtora miesiąca. Jego komórka jest wyłączona, a telefon domowy nie odpowiada. Prosimy o jakąkolwiek informacje, kontakt i pomoc w ustaleniu, gdzie przebywa Bohdan. Najbliższe osoby, przyjaciele i znajomi są zaniepokojeni całą sytuacją. Jeśli w ciągu najbliższych dni nie otrzymamy potwierdzającej informacji prowadzącej do ustalenia pobytu oraz kontaktu z Bohdanem Gadomskim będziemy zmuszeni powiadomić odpowiednie organy.

Jak zmarł Bohdan Gadomski?

Jak ustaliśmy, okoliczności śmierci red. Gadomskiego wyjaśnia Prokuratura Rejonowa Łódź- Górna.

- O zgonie 70-latka powiadomił szpital, zwracając się o zbadanie sprawy - informuje Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi. - Mężczyzna do 6 marca przebywał w jednym z łódzkich szpitali, gdzie trafił w końcu lutego. Po wypisaniu ze szpitala udał się do domu zaprzyjaźnionych osób, które sprawowały nad nim opiekę. W dniu 8 marca rano wezwano tam pogotowie, w związku z utratą przytomności. Mężczyzna trafił do szpitala. Tam, 24 marca, zmarł, nie odzyskawszy przytomności. Ciało zabezpieczone zostało do dyspozycji prokuratury. Śledztwo trwa, jest jeszcze zbyt wcześnie by wyciągać wnioski. Na obecnym etapie z uwagi na dobro postępowania nie przekazujemy bliższych informacji.

Kim jest Bohdan Gadomski?

Bohdan Gadomski był laureatem łódzkich „Spotkań z polską piosenką” (10 pierwszych nagród), programu typu talent-show dla amatorów. Wygrał radiowy konkurs dla młodych piosenkarzy „Bez protekcji” Włodzimierza Korcza. Śpiewał w nim piosenkę Teresy Tutinas pt. „Nikt nie pomoże". W 2015 nagrał piosenkę pod tytułem „Duch Dusza i Ciało” z muzyką i słowami Agnieszki Chrzanowskiej. W 2016 nagrał piosenkę „Czy Pani Tańczy Twista” (w duecie z Aldoną Orłowską), którą obejrzało 9,5 tysiąca osób na YouTube. 6 grudnia 2016 nagrał trzecią piosenkę „Wszystko przeminie, wszystko przepadnie" z repertuaru płytowego Zdzisławy Sośnickiej (1977). W grudniu 2018 roku nagrał piosenkę „Ten wyjątkowy czas”, która jest częścią filmu świątecznego i jest dostępna na jego kanale YouTube.

Jest autorem licznych publikacji na temat życia i działalności Violetty Villas, Michaela Balla, Shirley Bassey i Ymy Sumac oraz wielu programów radiowych i telewizyjnych o gwiazdach piosenki z Polski i zagranicy. Laureat „Złotego Pióra”, „Złotej Nuty”, „Złotej Płyty”, „Złotego Taboru”, „Złotego Prometeusza”, „Diamentowej Płyty”, „Diamentowej Nuty”, „Diamentowego Liścia Medialnego” oraz medalu „Serce za serce”. Redagował autorskie rubryki w tygodniku „Angora” oraz „Expressie Ilustrowanym”.

Wielokrotnie występował jako recenzent muzyczny i gość programów na antenach TVP1, TVP2, Polsatu, TVN i Superstacji. Przez kilkanaście lat był redaktorem muzycznym trzech łódzkich stacji radiowych: Radio Łódź, Radio Classic i Radio Parada. Przez trzy lata prowadził nocne programy telewizyjne Noc z telewizją Katowice, przez rok program telewizyjny Poznajmy ich prywatnie w TV TOYA. Nakręcono o nim pięć programów telewizyjnych i film Diamentowo - Złoty Redaktor (2012), będący filmem dyplomowym Moniki Jeznach-Nowickiej, który prezentowany był na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych we Wrocławiu w 2015. Jest recenzentem muzycznym festiwali piosenki i gal telewizyjnych („Wiktory”).

Zagrał w filmach Mantra (2004) oraz Lawstorant (2005), a jako dziecko w głównej roli Janka w dokumencie fabularyzowanym Komu Dwójkę. Wystąpił także w czterech teledyskach.

W maju 2019 ukazała się książka Bohdana Gadomskiego pt. „Andrzej z piekła Rodan – portret pisarza”, będąca dalszym ciągiem opublikowanej przed 10 laty biografii współczesnego pisarza pt. „Andrzej Rodan – pisarz zakazany”. (Źródło: Wikipedia).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany