ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Nie zabiorą samotnemu ojcu z Łodzi dzieci!...

Piotr Jach

2016-09-23 12:42

2016-09-24 09:27

45 Komentarzy
Dodaj komentarz

Nie zabiorą samotnemu ojcu z Łodzi dzieci! DECYZJA WSTRZYMANA! [ZDJĘCIA, FILMY]

Piotr Jach

2016-09-23 12:42

Interwencja dwóch ministerstw zapobiegła odebraniu szóstki dzieci samotnie wychowującemu je ojcu, Wojciechowi K. z ul. Jesionowej. W czwartek minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro zlecił w trybie pilnym interwencję w sprawie pana Wojciecha.
Sprawą zajął się wiceminister Patryk Jaki, który już po godz. 10 opublikował na Twitterze wiadomość: „Właśnie udało mi się wtrzymać tę decyzję”. Do Łodzi przybył dyrektor ministerialnego Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich, Mikołaj Pawlak. Zorganizował pomoc prawną dla ojca, a następnie asystował jego nowej pełnomocniczce, mec. Annie Bednarczyk-Węgrowskiej, w złożeniu wniosku do sądu rodzinnego o wstrzymanie wykonania postanowienia o odebraniu dzieci.


- Kurator wstrzymał czynności. Dzieci nie zostaną odebrane ojcu - potwierdził Sebastian Kaleta, rzecznik resortu sprawiedliwości.


Decyzja o odebraniu szóstki dzieci ojcu została wstrzymana Dwa ministerstwa stanęły w obronie pana Wojtka Resort sprawiedliwości żąda wyjaśnienia sprawy.

Wiceminister Jaki wystąpił też do prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi o zbadanie poprawności czynności podejmowanych przez służbę kuratorską w tej sprawie - głosi komunikat Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Ministerstwa Sprawiedliwości.

Pan Wojciech przyjął wieści z sądu z dużą ulgą. Przed południem jego niewielkie mieszkanie, które dzieli z szóstką dzieci i ich babcią, poza chmarą przedstawicieli mediów nawiedzili kurator sądowa, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z wicedyrektor Elżbietą Jaszczak oraz również Katarzyna Napiórkowska, dyrektor Departamentu Polityki Rodzinnej z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, która zapewniła m.in. że od 2 października pan Wojciech otrzyma wypłatę zawieszonych świadczeń z programu „500+”, początkowo przyznanych matce dzieci - była wnioskodawczynią, lecz opuściła rodzinę 3 czerwca br., zagarniając też świadczenia z MOPS. Centrum Świadczeń Socjalnych już uchyliło tę decyzję.

Do rozstrzygnięcia pozostaje, czemu sąd wydał niekorzystną dla pana Wojciecha decyję o rozdzieleniu rodziny, choć przepisy prawa zabraniaja odbierania dzieci rodzicom tylko i wyłącznie z powodu biedy.

Pan Wojciech nie ma wątpliwości, że zaważyła na tym opinia kuratora.

- Pani kurator była tu pod koniec sierpnia i stwierdziła, że jeśli w ciągu doby nie znajdę matki dzieci, to wymaluje mi właśnie taką negatywną opinię - mówi.

Kuriozum w tej sprawie stanowi fakt, że matka dzieci pana Wojtka przebywa obecnie... w tym samym budynku. Do dzieci się nawet nie przyznaje i mówi im to prosto w twarz.

- Do nas kuratorka nawet nie zajrzała. Wysłuchała tylko wersji mamusi - wtórują panu Wojtkowi sąsiadki, pani Karolina i pani Beata, które o samotnym ojcu wypowiadają się w samych superlatywach. - Przemoc? Jaka przemoc? Pewnie, że czasem huknie na dzieciaki, ale musi ogarnąć całą szóstkę. Pomagamu mu, jak możemy: odbieramy małe ze szkoły, wychodzimy na spacery, czego jakoś mamusia z bliźniakami nie robiła. Dwa lata były trzymane w domu!

Kobiety chwalą pana Wojtka za pracowitość, bo pracował po 20 godzin dziennie, żeby jakoś utrzymać rodzinę.

- Od stycznia prowadzę działalność gospodarcza. Najpierw były to usługi kurierskie, ale to zajmowało bardzo wiele czasu, więc nie miał się kto dziećmi zająć, więc teraz wykonuję usługi transportowo-przewozowe i jeszcze pracuję w ochronie.

Pan Wojciech zapewnia, że przy wsparciu MOPS jest w stanie zarobić na dzieci. Dzięki pomocy opieki społecznej, która stoi murem za samotnym ojcem, znalazł także większe mieszkanie w centrum Łodzi, do którego chciałby się przenieść. Zbiera na kaucję, która wynosi 6 tys. zł. Część już wpłacił.

- Wiele osób chce pomóc finansowo panu Wojtkowi, więc na kaucję na pewno wystarczy - zapewnia wspierający mężczyznę Marcin Wawrzyńczak z Ruchu Sprawiedliwości Społecznej.

Dzieci pana Wojtka, 12-letni Błażej, 10-letni Janek, 8-letnia Natalia, 4-letni Antoś oraz dwuletnie bliźniaki Wiktor i Wiktoria, były wczoraj w domu. Po ciężkiej nocy bardzo obawiały się wczorajszego dnia. Poweselały dopiero, gdy nadeszłu dobre dla rodziny wieści.

Wiadomo już, że decyzja została wstrzymana. Dzieci pozostaną pod opieką ojca.
ROAST MICHAŁA SZPAKA. KIEDY ROAST SZPAKA? [GDZIE OGLĄDAĆ, O KTÓREJ GODZINIE]

ŻYCZENIA NA OSIEMNASTKĘ
ŻYCZENIA NA 40 URODZINY
ŚREDNIA DŁUGOŚĆ PENISA...
Numery kierunkowe w Polsce


ZOBACZ FILMY
Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

(45)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Kuratora pogonić, sędziego odsunąć od prowadzenia spraw

0 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Sędzia Lynch (gość)  •

Obaj (obie, oboje) działali wbrew ocju i dzieciom.

Tacy ludzie nie powinni pracować w takich miejscach.

odpowiedzi (0)

skomentuj

A moze porwią kosmici

+1 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Aleksander (gość)  •

Ale to co do rzeźni na mięso zapotrzebowanie czy torebki ze skóry dla dam ?

skomentuj

kotleciki

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

:) (gość)  •

te dzieci ponoć na parówki przerobią tak w rtl mówili

odpowiedzi (0)

skomentuj

Dla zainteresowanych link do info o sprawie

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

JA (gość)  •

http://lodz.so.gov.pl/informacja-w-sprawie-viii-nsm-12016-dotyczacej-opieki-nad-szesciorgiem-dzieci,new,mg,120,121.html,405

odpowiedzi (0)

skomentuj

Głupi! Głupi! Głupi!

+3 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ała (gość)  •

A dziś Sąd Okręgowy omówił to, co naprawdę jest w aktach. Alkohol, niebieska kartę, matkę, która uciekła z innym gachem. A wyście sobie myśleli, jak Jaki. Głupi ludowi prawnicy!

odpowiedzi (0)

skomentuj

kurator

+4 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mn (gość)  •

Podejrzewam że to pani kurator Milo która nie wie do jakiej rodziny przychodzi i po co nawet imion dzieci nie zna ani do jakich szkół czy przedszkoli chodzą jej priorytetem jest zastraszanie rodzin i próba bezpodstawnego odbioru dzieci rodzinie

odpowiedzi (0)

skomentuj

a

+8 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

a (gość)  •

A wypierdolić jakiegoś zachlanego menela z ciepłego kurwidołka w bloku i wprowadzić Pana z dziećmi, będą mieli godziwe warunki do życia

odpowiedzi (0)

skomentuj

Cudnie? Tylko co dalej...

+5 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

prawnik (gość)  •

Nie zabiorą... No dobrze, ale co dalej? Ojciec mieszka w lokalu socjalnym. Wbrew wszystkim pochwałom realnie nie jest w stanie utrzymać siebie i dzieci. Musi dostać stałe wsparcie. Skuteczne. Za chwilę ucichnie medialny szum. Chwilowa pomoc może zniknąć. A kurator znów, nie bez przyczyny, będzie alarmował Sąd...

odpowiedzi (0)

skomentuj

nie może być!

+20 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

łodzianin (gość)  •

21 metrów z 6 dzieci??? A emigranci dostali chałupę w blokach po remoncie z parkietami na podłodze.... Rząd w naszym kraju to zwyczajni zdrajcy. Swoich doprowadzają do upadku a zagranicznym pomagają. Tych sku....... z wiejskiej należy rozstrzelać pod murem jak zwykłych zdrajców! Ten facet powinien dostać takie mieszkanie i niech te złodzieje z wiejskiej go teraz utrzymują. Sami doprowadzili do upadku fabryk, stoczni i kopalni w polsce. Teraz to ich problem skąd wziąć kasę na wyżywienie i utrzymanie ludzi którzy nie mają już nic przez złodziejskie działania tych zdrajców!

odpowiedzi (0)

skomentuj

konkubina

+2 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

rozax (gość)  •

nie konkubina tylko partnerka , nie odebrał - bo Zorro zadziałał i jednocześnie wymierzył policzek Sądowi

skomentuj

Tak, konkubina

+13 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Awer (gość)  •

Nie podoba się? Nie szkodzi.
Partner to może być w interesach, w załodze kajakowej, itd.
Konkubina nie brzmi dobrze, ale nie ma powodu lukrowania g...wna i nazywania go torcikiem.

odpowiedzi (0)

skomentuj

To wszystko lipa

+8 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Pic na wodę (gość)  •

Ale ciemny lud to kupi.
A potem zapomni.

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 »