18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nie ma grypy, są infekcje. Od tygodnia wzrasta liczba zachorowań

(lb)
Doktor Wiesław Guziak podkreśla, że nie należy lekceważyć infekcji. – Położyć się do łóżka, dużo pić i dać organizmowi szansę, aby sam zwalczył wirusa – mówi.
Doktor Wiesław Guziak podkreśla, że nie należy lekceważyć infekcji. – Położyć się do łóżka, dużo pić i dać organizmowi szansę, aby sam zwalczył wirusa – mówi. Łukasz Kasprzak
Katar, kaszel i podwyższona temperatura – od kilku dni z takimi objawami do lekarzy pierwszego kontaktu zgłasza się coraz więcej łodzian. Tak jest m.in. w poradniach przy ul. Anny Jagiellonki, ul. Kopcińskiego, ul. Siarczanej i al. Piłsudskiego.

– Nie posłużyły nam ostatnie gwałtowne zmiany temperatury – mówi Hanna Kępska, lekarz z poradni przy ul. Siarczanej. – Poza tym większość z nas przemieszcza się po mieście tramwajami i autobusami, a w zatłoczonych pojazdach wyjątkowo łatwo zarazić się infekcją wirusową.

– Pacjenci skarżą się głównie na ból gardła, uporczywy kaszel, a niektórzy mają również podwyższoną temperaturę – dodaje Wiesław Guziak, lekarz medycyny rodzinnej z poradni przy ul. Kopcińskiego. – Takim chorym radzę, aby położyli się choć na dwa, trzy dni do łóżka i jak najwięcej pili, może to być herbata z sokiem malinowym lub napar z lipy. Infekcji nie wolno lekceważyć, bo – szczególnie u osób już chorujących na choroby przewlekłe – może doprowadzić do powikłań.

U małych pacjentów pediatrzy diagnozują infekcje przechodzące w śródmiąższowe zapalenie płuc.
– Zmiany w płucach są nie do wykrycia w czasie badania osłuchowego – mówi Lilianna Żebrowska, pediatra z poradni przy al. Piłsudskiego. – Widzimy je dopiero na badaniu rtg.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany