ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
NFZ nie zapłaci, bo jest... za tanio! Lepiej operować co 1,5...

(lb)

2015-03-03 14:13

2015-03-04 20:52

10 Komentarzy
Dodaj komentarz

NFZ nie zapłaci, bo jest... za tanio! Lepiej operować co 1,5 roku? Kobieta wciąż cierpi... [zdjęcia]

(lb)

2015-03-03 14:13

61-letnia Grażyna Wysocka z Konstantynowa Łódzkiego już dwukrotnie miała wszczepiany pod skórę stymulator przeciwbólowy. Jej dolegliwości są tak silne, że bateria urządzenia, która powinna pracować przez 5 lat, wyczerpuje się po kilkunastu miesiącach. Na wszczepienie nowoczesnego urządzenia kobieta nie ma szans.
1/5

Pani Grażyna może funkcjonować tylko dzięki wszczepionemu stymulatorowi przeciwbólowemu.

(© Liliana Bogusiak)

– Mam poważne zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa – opowiada Grażyna Wysocka. – Ból promieniujący do palców rąk i nóg jest tak silny, że tracę w nich czucie.
W 2010 roku pani Grażyna była pierwszą pacjentką w Klinice Neurochirurgii szpitala im. M. Kopernika, której wszczepiono stymulator przeciwbólowy. Kosztował 32 tys. zł. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania.
– Leki przeciwbólowe przestały mi być potrzebne, mogłam się swobodnie poruszać, a nawet wchodzić po schodach – wspomina kobieta.

Niestety, bateria urządzenia wyczerpała się już po kilkunastu miesiącach. Bóle powróciły. Pani Grażyna została poddana kolejnej operacji, wymieniono baterię stymulatora, ale po półtora roku użytkowania i ona padła. I znowu lekarze powinni wymienić ją na nową, ale wówczas po kolejnych kilkunastu miesiącach pacjentka będzie musiała przejść kolejną operację. Mogliby również założyć Grażynie Wysockiej nowoczesny stymulator (kosztuje 60 tys. zł), którego baterię można doładowywać. Dzięki temu pani Grażyna, która choruje na nadciśnienie tętnicze i ma arytmię serca, uniknęłaby kolejnych operacji. Niestety, za nowszy model urządzenia NFZ nie zapłaci.

„(…) Szpital może wszczepić pacjentce taki stymulator, który uważa za konieczny w jej przypadku i rozliczyć go tak, jak dotąd za pomocą grupy o wartości 32 tys. złotych (...)” – czytamy w wyjaśnieniu nadesłanym przez Annę Leder, rzecznika prasowego ŁOW NFZ.
Z pisma rzecznika wynika również, że pacjentka ma pecha. Dyrektor NFZ mógłby wydać indywidualną zgodę na zakup nowoczesnego stymulatora, gdyby ten kosztował... 96 tys. zł (trzy razy stawka obecna – mówią przepisy). Ponieważ kosztuje mniej, nie jest to możliwe.

ZOBACZ TAKŻE: Pijana lekarka zwolniona i z zarzutem naruszenia nietykalności cielesnej policjantaKsięgarnia Expressu Ilustrowanego: www.ksiegarnia.expressilustrowany.plKsięgarnia Expressu Ilustrowanego: www.ksiegarnia.expressilustrowany.plKsięgarnia Expressu Ilustrowanego: www.ksiegarnia.expressilustrowany.pl

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

(10)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Żydzi palestyńczykom

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wojas (gość)  •

zbudowali getta a czy w Polsce nie można obecnych żydów osiedlić w Oświecimiu mieli by blisko na groby czcząc pamięć tych których polacy nie zdążyli uratować , jakoś nie słyszałem by jakiś żyd uratował polaka.Chciałbym poznać prawdziwą historie dyplomatoła który w dość dziwny sposób uciekł z obozu w tamtym czasie sprzedaż ludzi miała swoją cene bardzo dobrze wie o tym niejaki ,bolek' napuszony złodziej , który przywłaszczył sobie nagrode pokojową ona była dla ,,Solidarności'' .

odpowiedzi (0)

skomentuj

BROŃMY POLSKI, byśmy nie stali się drugą Palestyną

+8 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

 •

„Kwestja żydowska w Polsce jest bodaj najważniejszem zagadnie­niem doby obecnej. – Naczelnym więc obowiązkiem każdego polaka — jest zajęcie się tą sprawą i teoretycznie, a zwłasz­cza praktycznie. Tu wprost idzie o to: być albo nie być, albo my, albo oni, albo Polska, albo judea, albo zwycięzcy, albo zwyciężeni! Nie łudźmy się, ale prawdzie zajrzyjmy w oczy bez uprzedzeń, krytycznie i trzeźwo.”

odpowiedzi (0)

skomentuj

AntySystemowy Kandydat na Prezydenta Grzegorz Braun

+3 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

 •

AntySystemowy Kandydat na Prezydenta Grzegorz Braun spędzi Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych w WARSZAWIE!!!

po porannej Mszy św. będzie uczestniczył w następujących obchodach:

12.00 - Kwatera Ł - tzw. "Łączka" na Cmentarz Wojskowy na Powązkach

15.00 - Tablica na dawnym Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego - obecnie Ministerstwo Sprawiedliwości - ul. Koszykowa przy pl. na Rozdrożu

17.00 - Grób Nieznanego Żołnierza na pl. Piłsudskiego

20.00 - Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych spod pomnika Romana Dmowskiego na pl. na Rozdrożu pod więzienie mokotowskie na ul. Rakowieckiej

odpowiedzi (0)

skomentuj

AntySystemowy Kandydat na Prezydenta Grzegorz Braun

+2 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

 •

Apel Kandydata Grzegorza Brauna o zbieranie podpisów poparcia - jeżeli chcemy aby Kandydat został zarejestrowany i był obecny w drugiej części kampanii każdy z nas - każdy z 7 tysięcy sympatyków Grzegorza Brauna np. na Facebooku - musi samemu zebrać 1-2 listy poparcia - oznacza to, że przez najbliższe 3 tygodnie codziennie do Komitetu Wyborczego powinno spływać poprzez Pełnomocników lub drogą pocztową 5 tysięcy podpisów!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

BROŃMY POLSKI, byśmy nie stali się drugą Palestyną

+4 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

 •

Do Rodaków Arogancja obecnych władz polskich, skale niszczenia naszej państwowości przybrały niespotykane dotychczas rozmiary porównywalne z najgorszymi czasy saskich rządów oraz późniejszych zaborczych. Polak zrodzony na tej ziemi – obywatel musi szukać chleba, emigrować nie z własnej woli stając się europejskim wyrobnikiem. Pozostając i żyjąc w Ojczyźnie przodków staje się zbędnym balastem który przeszkadza tej władzy szczególnie gdy domaga się należnych mu praw. Stworzony typ państwowości za nic ma rzetelność, uczciwość, pracowitość oraz umiejętność. W tzw III Rzeczypospolitej liczy się cwaniactwo, kundlowatość a kolesiostwo sprzęgnięte ze służalstwem sięgnęły wyżyn. Stojące na czele państwa tak zwane elity wszelkie – zarówno intelektualne, polityczne, medialne, oraz niestety części Polskiego Kościoła zniżyły się do poziomu rynsztoku. Na scenie światowej oraz europejskiej wobec nie dbania o własny interes narodowy, uleganie złudzeniom i mrzonkom stajemy się pośmiewiskiem. Abnegacja racji stanu i interesu narodowego zmierza do punktu krytycznego. Apatia społeczna połączona z przyzwoleniem, utrwalona kodem nie możności i beznadziei kieruje Ojczyznę ku zagładzie.

Naród w dziejach swoich przeżywał już podobne sytuacje ale potrafił odnaleźć w sobie siły i przezwyciężyć takie upadki. Obecnie musimy wyzwolić się z tego co ciągnie nas w dół , zmierzyć się z realną rzeczywistością. Przestać przybierać tchórzliwe postawy, wyrwać się z beznadziei. Jedynym na to sposobem jest poparcie wszystkich grup zawodowych krzywdzonych każdego dnia – reprezentowanych przez związki zawodowe które występują przeciwko temu rządowi. Poniewieranych obywateli przez ten typ państwowości.

Gdy zawodzą mechanizmy demokracji, gdy staje się ona tylko parawanem przykrywającym panoszące się zło, to w zdrowym Narodzie rodzi się obywatelski sprzeciw – obywatelskie nieposłuszeństwo wobec takiej władzy. W imieniu nas wszystkich dzisiaj na czele frontu, sprzeciwu przeciwko upadkowi państwa – stoją górnicy, rolnicy. W najbliższych dniach zaczynamy masowe protesty . Przyjmą one charakter kroczący, od protestów i blokad w różnych miejscach na terenie całej Polski. W mojej opinii jest to tylko niezbędny półśrodek który niestety rykoszetem ze względu na skutki, uderzy w część niewinnego społeczeństwa. Lecz w najbliższym czasie protest przerodzi się i winien zmierzać do właściwej formy czyli blokad i okupacji budynków władz rządowych czyli miejsc które są źródłem bezprawia i niszczenia państwowości.

Polaku nie udawaj że tego nie rozumiesz, że to ciebie nie dotyczy. Nie bądź obojętnym! Nie chowaj się! Stań razem z nami, którzy walczą o godne, silne, Państwo Polskie!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ten rząd zdrajców musi odejść

+4 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

 •

ZUS po raz kolejny podniósł emerytalną poprzeczkę. Rodzina Pyziołów: Wacek Pyzioł, nestor rodu, lat 104, operator koparki, dorabia do pensji rozwożąc butle gazowe. Czasem zapomina do czego służy koparka, ale to nic. Zeszyt z opisem nosi przy sobie, nie widzi na jedno oko a drugie o 40% osłabione, ale życzliwi przechodnie zawsze poczytają o co biega.

Żona Wacka Krystyna Pyzioł, lat 101, księgowa. Kochane prawnuczki dowożą ją do roboty, na zmiany przeliczają słupki liczb, co przy czterdziestu prawnuczkach przebiega dosyć sprawnie i pozycja Krystyny w firmie jest nie do zakwestionowania.

Antoni Pyzioł, syn Wacka i Krystyny, lat 80, leśniczy z zaawansowanym Alzheimerem. Okrutny Niemiec rzuca Antonim po całym powiecie. GPS wszyty w portki informuje wnusie o miejscu pobytu dziadka. ZUS oddala tysiąc czternaste podanie o rentę.

Małżonka Antoniego, Marianna, lat 78, laborantka w zakładach chemicznych. Jest po sześciu wybuchach i dwóch wyciekach trucizn. Okopcona, lecz pełna wigoru.

Drugi syn Wacka, Leszek Pyzioł, lat 78. Murarz i tytan pracy. Jeden poziom budynku w rewelacyjnym czasie ośmiu lat. Dwóch pomocników, obaj po 70 lat, kryją Lesia jak mogą.

Żona Leszka, Józefa, lat 74, fryzjerka. Z konieczności strzyże owce. Im jest wszystko jedno jak wyglądają po robocie Józefy.

Kolejny syn Wacka, Marian Pyzioł, lat 76, operator dźwigu żurawia. Mieszka na stałe w kabinie. Nie opłaca się schodzić bo trochę to trwa. Wnusie dowożą prowiant i DVD ze zrzędzeniem żony, Teofili Pyzioł, lat 75, położnej z Parkinsonem, czasowo zawieszonej w czynnościach zawodowych po trzech upuszczeniach noworodków.

Kolejne dziecko Wacka i Krystyny Pyziołów córka Stefania Krążol, lat 82, pilotka wycieczek zagranicznych, której i tak nikt nie słucha bo często angielskie słowa miesza z rumuńskimi i rosyjskimi.

U Stefci historia potrafi wyglądać nieco dziwnie i bywa, że Jaćwingowie leją Krzyżaków pod Koronowem, a Henryk Pobożny zostaje małżonką księcia Witolda, przez co wzmacnia się przymierze Sasów i Hetytów.

Na marginesie, mąż Stefanii, Leon Krążol, lat 95, chirurg na rencie inwalidzkiej, bo ZUS sprytnie przeliczył wydatki na Krążola i wydatki na ofiary jego trzęsących się dłoni. Krążol wygrał. Może zwiedzać świat za 1600 zł renty.

Ostatni syn Wacka i Krystyny, Wiesław, lat 69, policjant z wydziału kryminalnego na rok przed emeryturą. Ostatni sukces – wielogodzinny pościg i aresztowanie dziewięćdziesięcioletniego złodzieja batoników.

Wśród przedstawicieli trzeciej generacji na uwagę zasługuje Jeremiasz Pyzioł, syn Antoniego i Marianny Pyziołów, lat 58, po przeszczepie nerki i dwóch zawałach nadal lata helikopterem GOPR-u. ZUS uzależnia prawo do renty od trzeciego zawału………

odpowiedzi (0)

skomentuj

przepis

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

przepisem (gość)  •

a myślenie swoją drogą,urzędnik ma pomagać a nie pozbywać pacjenta
niech więc ruszy swoje 4 litery i wykona kilka telefonów gdyż nie wierze
że nie można obejść przepisu . Czy tylko dla tych wybrańców narodu
otwiera i łamie się prawo czego dowodem są mafie komornicze
i członkowie POszustów z marszałkiem na czele.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Niech jej dprzedadzą to za 96 tysi

+7 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Łodzianin P. (gość)  •

A kasą się podzielą, skoro NFZ ludzi dawać dużo kasy

odpowiedzi (0)

skomentuj

heh

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

lektor (gość)  •

Ta antena indukcyjna kosztuje 32 patyki? To ladni ci producenci w uja lecą z tymi ludzmi

skomentuj

Atesty, certyfikaty

+5 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Łukasz (gość)  •

Niestety, sprzęt medyczny jest drogi z kilku powodów: wysokiej jakości elementy (najmniejszy składnik), ale również badania i certyfikaty, atesty o możliwości stosowania u ludzi (przedmiot wszczepiany wewnątrz ciała). O ile koszt produkcji zamyka się pewnie w kwocie do kilku tysięcy złotych, to koszt jednostkowy (wynikający ze wspomnianych kosztów poniesionych przez producenta) wraz z marżą producenta jest na tak wysokim poziomie.

A NFZ? Oni nie widzą pacjenta, oni widzą liczby i to nie dalej niż do następnego roku rozliczeniowego. Ważne, aby domknąć roczny budżet.
Rozśmiesza mnie kiedy NFZ mówi, że "szpital na siebie nie zarabia..."

odpowiedzi (0)

skomentuj