Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 03godz.
  • 33min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Negocjacje z piłkarzami trwają. ŁKS będzie dokapitalizowany?

Jan Hofman
Jan Hofman
Tomasz Salski, prezes ŁKS, już w poprzedni weekend podkreślał, że redukcje pensji w ekstraklasowej drużynie są niezbędne do przetrwania klubu.

Sternik beniaminka ekstraklasy przedstawił swoje propozycje radzie drużyny, w skład której wchodzą Maciej Dąbrowski, Arkadiusz Malarz i Maksymilian Rozwandowicz. Ci z kolei rozpoczęli konsultacje z kolegami z drużyny, a pewnie także z menedżerami i prawnikami.

Przypomnijmy, że 27 marca rada nadzorcza Ekstraklasy SA podjęła uchwałę o zasadach ograniczania wynagrodzenia zawodników w związku z nadzwyczajnymi okolicznościami w kraju, spowodowanymi przez pandemię wirusa SARS-CoV-2.

Zgodnie z jej treścią, kluby są uprawnione do obniżenia wynagrodzenia piłkarzy o 50 procent, jednak do kwot nie niższych niż 10 tysięcy złotych. Jednak zdaniem wielu prawników, ta uchwała nie ma żadnej mocy prawnej. W związku z tym stoją na stanowisku, że na chwilę obecną najpewniejszym sposobem obniżenia kontraktu piłkarza jest zgodne porozumienie klubu z zawodnikiem i zawarcie aneksu do kontraktu. Gdyby jednak strony nie zdołały dojść do porozumienia, możliwe jest dochodzenie roszczeń przed sądem. Mimo braku mechanizmów pozwalających wprost klubom na podjęcie jednostronnej decyzji o obniżeniu wynagrodzeń, to mogą być przez sądy zastosowane paragrafy kodeksu cywilnego, mówiące o zdarzeniu siły wyższej - za jaką można uznać pandemię.

Bardzo możliwe, że konieczne będzie dokapitalizowanie spółki, by zapewnić jej płynność finansową. Salski, jak mówi w jednym z wywiadów, pozostaje w ścisłym kontakcie z pozostałymi dwoma udziałowcami ŁKS. - Z nami nie jest tak, że łączą nas tylko relacje biznesowe - mówi prezes klubu z al. Unii. - Jesteśmy przede wszystkim dobrymi kumplami. Dlatego jestem pewien, że wspólnie znajdziemy dobre rozwiązanie dla klubu.

Wielkie hity w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Rozlosowano pary

Wideo

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

a
ass ap gałka

Jak ruszy liga to Dąbrowski obiecał że tym razem nogą złamie sobie ucho

s
szekle dla grabarza

uuuuu......miasto nie da, spadek.....canal plus nie da.......bida piszczy...

R
Red
3 kwietnia, 12:26, Andrzej:

Co tam robi w radzie drużyny Rozwandowicz? człowieku nie ośmieszaj się bo Tobie płacić jakieś pieniądze to śmiech,oceń się sam jeżeli masz troche honoru

AP Gałka to sami ludzie honoru. Buhahahaha

A
Andrzej

Co tam robi w radzie drużyny Rozwandowicz? człowieku nie ośmieszaj się bo Tobie płacić jakieś pieniądze to śmiech,oceń się sam jeżeli masz troche honoru

Dodaj ogłoszenie