Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nasza akcja. Stop przemocy słownej! Rozmawiajmy, ale bez hejtu!

Marcin Kowalczyk, redaktor naczelny Expressu Ilustrowanego
Fot. Grzegorz Gałasiński
Słowa, które bolą; obelgi, które ranią; słowna agresja, która potrafi zabić, czyli hejt nasz powszedni… Niczym groźna zaraza wirus nienawiści zalał praktycznie wszystkie sfery internetu. Przenika też do rzeczywistości poza wirtualnej, stając się obrzydliwym nowotworem toczącym debatę publiczną, kaleczy i patologizuje relacje międzyludzkie, przyczynia się do osobistych tragedii pojedynczych ludzi, ich bliskich, ale i całych hejtowanych środowisk oraz grup zawodowych. Ostatnio ofiarami niczym nieuzasadnionej, zoologicznej wręcz nienawiści ze strony hejterów padają na przykład lekarze, pielęgniarki, policjanci czy seniorzy… Nie ma na to naszego przyzwolenia!

W związku z tym w Expressie Ilustrowanym i jego serwisie internetowym rozpoczynamy dziś akcję #HejTySTOP, promującą kulturalną dyskusję. Chcemy, aby nasz serwis był miejscem bez słownej przemocy, aby przestrzeń, w której czytacie nasze artykuły oraz dyskutujecie o sprawach istotnych dla Was, była bezpieczna i komfortowa.

Niech wymiana poglądów odbywa się według norm i zasad przyjętych w cywilizowanych społeczeństwach, niech potok wulgaryzmów i niewybredne ataki wobec adwersarzy zastąpione zostaną przez rzeczowe argumenty podawane w sposób kulturalny.

Dlatego taż, walcząc z hejtem, dajemy możliwość wprowadzania komentarzy pod naszymi artykułami tylko tym internautom, którzy dokonali rejestracji w naszym portalu lub zalogują się przy użyciu Facebooka.
Mamy nadzieję, że Wy – nasi Czytelnicy – staniecie się ambasadorami akcji #HejTySTOP. Wierzymy, że będziecie przestrzegać poniższych zasad kulturalnej wymiany zdań w internecie oraz zwracać uwagę wszystkim tym, którzy się do nich nie stosują, a nas informować o wszystkich przypadkach naruszenia tych norm.

Bynajmniej nie ograniczamy dyskusji na naszym serwisie, a wręcz do niej zapraszamy: wymieniajcie poglądy, komentujcie, krytykujcie jeśli trzeba, ale zawsze z szacunkiem i bez hejtowania. Zgodnie z zasadami akcji #HejTySTOP, które publikujemy poniżej.

Rejestracja / Logowanie
(obiecujemy strzec Twoich danych zgodnie z zasadami naszej polityki prywatności)
Tu możesz zapoznać się z regulaminem

1. Szanuj innych, nie obrażaj. Pamiętaj, że każda osoba ma prawo do swojego zdania i nie musi się z Tobą zgadzać. Rozmawiaj kulturalnie – naprzeciwko siebie masz drugiego człowieka.
2. Przestrzegaj prawa. Przepisy obowiązują także w Internecie, a sprawcy mogą być ustaleni i ukarani przez wymiar sprawiedliwości.
3. Nie oceniaj innych ze względu na ich pochodzenie, status społeczny, wyznanie, płeć, stopień niepełnosprawności czy orientację seksualną. Nie hejtuj nikogo z tego powodu.
4. Nie używaj wulgaryzmów.
5. NIE KRZYCZ! Tekst pisany wielkimi literami powszechnie uważany jest za formę podnoszenia głosu.
6. Pisz na temat. Nie przesyłaj informacji, które nie dotyczą trwającej dyskusji.
7. Nie przesyłaj informacji nieprawdziwych, nie rozpowszechniaj fake newsów.
8. Nie spamuj. To nie jest miejsce do przesyłania ofert handlowych czy łańcuszków.
9. Plagiat stop. Nie powielaj czyjejś własności: tekstów czy fotografii, a jeśli robisz to zgodnie z prawem, pamiętaj o podaniu źródła.
10. Pisz poprawnie. Przestrzegaj zasad pisowni i interpunkcji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Odszkodowania i nowe miejsce dla działkowiczów w Trzebini

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany