reklama

Narciarska Italia

Materiał InformacyjnyZaktualizowano 

Urlop we Włoszech kojarzymy głównie z okresem letnim, kiedy to miliony turystów z całego świata ściągają do imponujących historycznych miast z magicznym Rzymem na czele, na gorące plaże okalające włoski but, czy na urokliwą toskańską prowincję. Jednak Włochy to nie tylko kraj zabytków, mody, pysznej kuchni i doskonałego wina. To również kraj, który może poszczycić się wieloletnimi tradycjami narciarskimi. Jazda na nartach we Włoszech
jest marzeniem wielu narciarzy. Zróżnicowane krajobrazowo Włochy mają do zaoferowania zimowy wypoczynek w pasmach górskich w kilku regionach. Każdy z nich ma w sobie coś wyjątkowego i oferuje również nie tylko narciarskie atrakcje. Wybór regionu narciarskiego we Włoszech, w którym chcemy spędzić nasz zimowy urlop, nie będzie więc łatwy.

Najwięcej wyciągów znajdziemy w słonecznych Dolomitach położonych w Tyrolu Południowym. To właśnie dzięki pogodzie, pięknym krajobrazom i dobrym warunkom narciarskim region ten znajduje się na liście ulubionych ośrodków narciarskich w Europie. Najbardziej znanym regionem narciarskim w Tyrolu Południowym jest gigantycznych rozmiarów Dolomiti Superski, łączący kilka pomniejszych terenów narciarskich w całość. Jeżeli wolisz bardziej kameralny wypoczynek, pragniesz jednak nadal korzystać z nowoczesnej infrastruktury, dobrze przygotowanych tras, cieszyć się pięknymi widokami i atrakcjami apres ski, warto zajrzeć do położonego w dolinie Val Senales ośrodka Maso Corto.

Lombardia położona niedaleko granicy ze Szwajcarią to ponad 400 km tras narciarskich. Bormio i Livigno to najbardziej znane miejscowości w lombardzkim regionie Sondrio, którego znakiem rozpoznawczym jest kształt lodowca Forni i widok na majestatyczny masyw Ortler. Bormio to nie tylko doskonale wyposażony ośrodek narciarski i kurort, ale również miejscowość zabytkowa, której historia sięga dwóch tysięcy lat. Livigno tymczasem to prawdziwe europejskie centrum narciarstwa z 115 km tras i 30 wyciągami położonymi na wysokości ponad 1800 m.

Kusi również Piemont graniczący z Francją, gdzie oprócz ponad 1360 km tras narciarskich możemy wypróbować swych sił w takich dyscyplinach jak heliskiing czy latanie na lotni. Najsłynniejsze piemonckie ośrodki narciarskie to Bardonecchia, Sestrière i Limone Piemonte. Oczywiście podczas pobytu w Piemoncie nie można odmówić sobie wycieczki do Turynu, który nie tylko był gospodarzem zimowych igrzysk olimpijskich w 2006 roku, ale przede wszystkim jest fascynującym miastem o bogatej historii i kulturze.

Warty odwiedzenia jest także region Trentino z urokliwymi trasami położonymi w dolinach Fassa i Fleims oraz najbardziej znaną w tej okolicy miejscowością narciarską Madonna di Campiglio. I wreszcie region Wenecji, który ma do zaoferowania turystom zarówno wybrzeże Adriatyku, jak i pasma górskie. Mekką narciarzy jest prowincja Belluno, mogąca pochwalić się licznymi trzytysięcznikami ze słynną Marmoladą na czele. Tereny narciarskie Wenecji to piękne krajobrazy i emocje sportowe, nie tylko dla narciarzy.

Narciarstwo zjazdowe to nie jedyny sposób na ruch na świeżym powietrzu – niezwykłą popularnością we Włoszech cieszy się również narciarstwo biegowe. Chyba najlepszym miejscem do uprawiania biegów narciarskich jest wchodząca w skład Dolomiti Superski Alta Pusteria, z największą w Europie karuzelą biegówek. Również i entuzjaści innych sportów zimowych znajdą we Włoszech doskonałą infrastrukturę i świetne warunki śniegowe.

Niezależnie od wyboru regionu i terenu narciarskiego urlop zimowy we Włoszech z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę. Poza zachwalaną i doskonałą kuchnią i degustacją lokalnych win, o dobry humor zadba również pogoda. Włoskie stoki narciarskie należą do najbardziej nasłonecznionych w Europie, co nie tylko poprawia komfort jazdy na nartach, ale także wpływa na dobry nastrój i przyjazne usposobienie gospodarzy. Włosi słyną z gościnności, a miejscowości górskie witają miłośników sportów zimowych z otwartymi ramionami.

60 Sekund Biznesu: Wyczerpuje się imigracja ukraińska

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie