Napad na bank! Zrabowali 140 tys. zł!

Edward Mazurkow
Prawie 140 tys. zł padło łupem bandytów uzbrojonych w pistolety, którzy napadli na placówkę bankową w gm. Sadkowice w powiecie rawskim.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej i komend powiatowych w Opocznie i Rawie Mazowieckiej, którzy w tej sprawie prowadzili wspólnie śledztwo, zatrzymali rabusiów. Okazali się nimi 39-letni i 41-letni mieszkańcy Opoczna i ich 36-letni kompan z Końskich w województwie świętokrzyskim.

Policja informuje, że do napadu na bank doszło w połowie sierpnia 2017 r. około godz. 8.30. Bandyci mieli zamaskowane twarze i w rękach trzymali pistolety. Sterroryzowali nimi pracowników banków i dostali się za linię stanowisk kasowych. Stamtąd zabrali około 140 tys. zł. Po napadzie rabusie odjechali samochodem, który czekał na nich przed bankiem.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą, działali dwutorowo. Na miejscu ekipa dochodzeniowośledcza gromadziła materiał dowodowy, natomiast inna prowadziła czynności operacyjne. Z każdą godziną działań funkcjonariusze zawężali krąg podejrzanych. Tropy prowadziły do Opoczna i Końskich. W pierwszej z wymienionych miejscowości policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 39 i 41 lat. W drugiej ich 36-letniego kompana. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 41-latek wynajmuje mieszkanie w Warszawie. Tam podczas przeszukania znaleziono pistolet i torbę, które zostały użyte podczas napadu.

U 36-latka zabezpieczono dużą sumę pieniędzy. Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje, że podczas rozboju podejrzani podzielili role. Kiedy dwaj z nich byli w banku, zadaniem trzeciego była obserwacja terenu i gotowość do natychmiastowego odjazdu samochodem. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty rozboju. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności. W przeszłości mieli już konflikty z prawem. 13 sierpnia prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie aresztu tymczasowego dla podejrzanych. Następnego dnia sąd postanowił, że mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą za kratkami.

KIEDY ROZPOCZYNA SIĘ ROK SZKOLNY 2017/2018 [KALENDARZ DNI WOLNYCH]
Synoptycy ostrzegają: powrót burz, nawałnice, grad!
MAGDALENA ŻUK NAJNOWSZE WIADOMOŚCI W SPRAWIE ŚMIERCI POLKI
NOWY WNIOSEK 500 + [DOKUMENTY] 500 PLUS ZMIANY, CO SIĘ ZMIENI

[ZOBACZ POGODĘ

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ POGODĘ