Napad na Bałutach. Pobili mężczyznę i ukradli mu auto, żeby sobie pojeździć...

izj
Dwóch mężczyzn, którzy wcześniej zrabowali samochód łodzianinowi, zostało zatrzymanych przez policjantów. Za rozbój grozi starszemu z nich kara pozbawienia wolności do lat 12. Do zdarzenia doszło we wtorek w nocy na osiedlu Wielkopolska na Bałutach.

Wówczas dwóch napastników pobiło 49-letniego łodzianina i ukradło mu fiata punto wraz z kluczykami, dokumentami i pieniędzmi.

Funkcjonariusze zauważyli skradzionego fiata w środę około godz. 22.00 na al. Włókniarzy. Zajechali kierowcy drogę i zatrzymali go. Zaskoczony sytuacją kierujący fiatem próbował uciec piechotą. Został szybko obezwładniony i zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Okazało się, że to 33-letni łodzianin wielokrotnie notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Pytany o pochodzenie samochodu potwierdził, że wspólnie z 16-letnim bratem pobili mężczyznę i ukradli mu auto, by sobie pojeździć. W tej sytuacji policjanci zatrzymali także nastolatka. 33-latek usłyszał zarzut rozboju.

Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowy areszt. O losie nastoletniego sprawcy zadecyduje sąd rodzinny. Odzyskany samochód powrócił już do właściciela.

ZMIANA CZASU NA LETNI. KIEDY ZMIENIAMY CZAS NA LETNI. KIEDY PRZESTAWIĆ ZEGARY 2016

[ZOBACZ TEŻ FILM - Magda Gessler w Master Chef Junior (autorDzień Dobry TVN/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM - Magda Gessler w Master Chef Junior (autorDzień Dobry TVN/x-news)