MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Największe pożary w Łodzi i regionie na przestrzeni ostatnich lat ZDJĘCIA

Tomasz Jabłoński
Tomasz Jabłoński
40 zastępów straży pożarnej i 200 ratowników przez ponad 15 godzin gasiło pożar magazynów, który około godz. 3 nad ranem wybuchł na terenie dawnej Wifamy (al. Piłsudskiego 143). Gigantyczny słup czarnego dymu widać było w promieniu ponad 20 kilometrów. Spłonęły 4 magazyny o łącznej powierzchni blisko 7 tys. mkw. Straty sięgnęły kilku milionów złotych.Czytaj, zobacz ZDJĘCIA na kolejnych slajdach >>>
40 zastępów straży pożarnej i 200 ratowników przez ponad 15 godzin gasiło pożar magazynów, który około godz. 3 nad ranem wybuchł na terenie dawnej Wifamy (al. Piłsudskiego 143). Gigantyczny słup czarnego dymu widać było w promieniu ponad 20 kilometrów. Spłonęły 4 magazyny o łącznej powierzchni blisko 7 tys. mkw. Straty sięgnęły kilku milionów złotych.Czytaj, zobacz ZDJĘCIA na kolejnych slajdach >>>Tomasz Jabłoński
Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat w Łodzi i regionie doszło do kilku ogromnych pożarów. Przypominamy te największe. Zdjęcia w GALERII.

Jednym z największych jaki miał miejsce na terenie województwa łódzkiego to pożar wysypiska odpadów w Zgierzu. Pożar na nielegalnym składowisku śmieci na terenie dawnych zakładów Boruta w Zgierzu wybuchł w 25 maja 2018 r., późnym wieczorem. Akcja gaszenia trwała kilkanaście dni. Przez kolejne strażacy dogaszali tlące się odpady.
Zobacz ZDJĘCIA największych pożarów
Z kolei w 2015 roku kłęby czarnego dymu pojawiły się nad fabryką Coco Werk zajmującą się produkcją tworzyw sztucznych. Słup czarnego dymu widoczny był z odległości kilkunastu kilometrów.

Natomiast w maju 2012 roku w płomieniach stanęła zabytkowa tkalnia „Unionteksu”. To w tym miejscu 13 czerwca 1987 roku z łódzkim włókniarkami spotkał się Jan Paweł II.

40 zastępów straży pożarnej i 200 ratowników przez ponad 15 godzin gasiło pożar magazynów, który około godz. 3 nad ranem wybuchł na terenie dawnej Wifamy (al. Piłsudskiego 143). Gigantyczny słup czarnego dymu widać było w promieniu ponad 20 kilometrów. Spłonęły 4 magazyny o łącznej powierzchni blisko 7 tys. mkw. Straty sięgnęły kilku milionów złotych.

Łodzianie doskonale pamiętają pożar w drewnianym kościele w Mileszkach. Na miejscu pracowało 17 zastępów straży pożarnej. Niestety kościół w Mileszkach spłonął doszczętnie.
Zobacz ZDJĘCIA największych pożarów

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany