Najstarsza łódzka zajezdnia zostanie zmodernizowana. Będą w niej serwisowane tramwaje niskopodłogowe

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Zaktualizowano 
Podpisano umowę z firmą, która wykona projekt modernizacji najstarszej, łódzkiej zajezdni tramwajowej - na Chocianowicach. Wybudowany w 1901 r. obiekt zostanie powiększony o nową halę do codziennej obsługi tramwajów niskopodłogowych oraz myjnię. Od 2022 roku w zajezdni Chocianowice stacjonować ma 30 nowoczesnych tramwaju, które miasto zamierza zakupić w ramach programu „Tramwaj dla Łodzi“. Te wygodne dla pasażerów wagony będą kursowały m.in. po nowo wybudowanych torach (np. na ul. Broniewskiego) oraz trasach poddanych gruntownej modernizacji w ramach tego samego programu dofinansowanego przez Unię Europejską.

Przetarg na zaprojektowanie zajezdni wygrała firma RYSY Architekci, która zaproponowała cenę ok. 2 mln zł.
–Za rok zamierzamy wyłonić wykonawcę modernizacji zajezdni – zapowiada Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich. – Całość powinna być gotowa w 2022 roku.

– W nowej hali do codziennej obsługi tramwajów mają funkcjonować dwa równoległe stanowiska do sprzątania, mycia i obsługi technicznej tramwajów. Projekt ma też uwzględniać remont i przywrócenie użyteczności istniejącym pomieszczeniom serwisowym na kanałach od nr 2 do nr 8. Konieczne jest unowocześnienie wyposażenia obecnych hal by można było serwisować w nich wagony niskopodłogowe, które całą aparaturę mają na dachu – wyjaśnia Zbigniew Papierski, prezes MPK-Łódź. – Modernizacja ma też dotyczyć układu torowego przed halą tak, aby umożliwiał on zawracanie tramwajów na terenie zajezdni bez konieczności wyjazdu na tory miejskie.

Polskie aktorki nago. Polskie aktorki pokazują nagie piersi ...

Chocianowice to najstarsza łódzka zajezdnia, w której obecnie serwisuje się tramwaje. Budynek główny, w którym znajdują się kanały nr 5, 6, 7 i 8 pochodzi z 1901 r, natomiast fragment budynku z kanałami nr 3 i 4 powstał około 1938 r. Najnowsza część zajezdni, w której mieści się kanał nr 2 oraz budynek administracyjno – socjalny, została wybudowana w 1978 r. Od tego czasu nie było tu modernizacji.

polecane: Komentarze ze sztabów wyborczych po ogłoszeniu wyników sondażowych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie