Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najpiękniejsze ogródki na Piotrkowskiej cieszą oczy soczystą zielenią. Konkurs rozstrzygnięty!

Piotr Jach
Piotr Jach
III miejsce - „Zjadliwości”„Zjadliwości” nagrodzono drugim miejscem za różnorodność bujnej zieleni, mural i atmosferę ogródka. „Żebra” za przyciągającą oko ekspozycję roślinności na trudnym do zaaranżowania chodniku ul. Piotrkowskiej.Kto wygrał - zobacz na następnym slajdzie
III miejsce - „Zjadliwości”„Zjadliwości” nagrodzono drugim miejscem za różnorodność bujnej zieleni, mural i atmosferę ogródka. „Żebra” za przyciągającą oko ekspozycję roślinności na trudnym do zaaranżowania chodniku ul. Piotrkowskiej.Kto wygrał - zobacz na następnym slajdzie Jemy w Łodzi
Rozstrzygnięty został pierwszy konkurs na najpiękniejszy ogródek gastronomiczny przy ul. Piotrkowskiej, zorganizowany przez popularny portal o łódzkiej gastronomii Jemy w Łodzi oraz Łódzkie Centrum Wydarzeń.

Zwyciężyła restauracja „Otwarte Drzwi” w podwórku kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 120. Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio: „Zjadliwości” (ul. Piotrkowska 102a) i „Żebra” (ul. Piotrkowska 82).

- Konkurs rozpoczął się od wytypowania kandydatów. Okazało się, że ogródków, które zasługują na wyróżnienie jest... kilkadziesiąt. Ostatecznie, wraz z przedstawicielkami Łódzkiego Centrum Wydarzeń i Urzędu Miasta Łodzi, wybrałyśmy 10 takich, które prezentują się naszym zdaniem najlepiej a z nich trzy zasługujące na podium - mówi Izabella Borowska z Jemy w Łodzi. - To były naprawdę trudne obrady w gronie trzech kobiet. Każda z nas brała pod uwagę różne czynniki. Dla mnie najważniejszy był całościowy wizerunek. Żeby to miejsce broniło się nie tylko zielenią, ale również meblami, stylistyką lokalu, atmosferą, żeby to wszystko było spójne. Brałyśmy też pod uwagę warunki, w jakich restauracje funkcjonują. Nie ukrywajmy, że łatwiej jest zagospodarować ogródek w podwórku, gdy do dyspozycji jest zamknięta przestrzeń i jakieś ściany, a co innego jest na środku Piotrkowskiej, na deptaku.

W wyróżnionej dziesiątce znalazły się również (kolejność alfabetyczna):

  • „Agrafka” (ul. Piotrkowska 90),
  • „Brednia” (ul. Piotrkowska 86),
  • „Cafe Verte” (ul. Piotrkowska 113),
  • „King Kong” (ul. Piotrkowska 217),
  • „Len i Bawełna” (ul. Piotrkowska 138/140),
  • „Niebostan” (ul. Piotrkowska 17),
  • „PizzaNova” (ul. Piotrkowska 78),

Jury konkursu z radością odnotowało coraz większą różnorodność i pomysłowość restauratorów wychodzących na zewnątrz lokali. Ich ogródki gastronomiczne to już nie tylko stoliki, krzesełka i parasole wśród nierzadko uschniętych tuj. Coraz powszechniejsze są ozdobne krzewy, drzewka i kwiaty w donicach lub nawet wiszących skrzynkach, różne elementy dekoracyjne, coraz bardziej oryginalne meble lub nawet murale.

- Nasz ogródek powstawał spontanicznie i zmienia się co roku. Coś dosadzamy, przesadzamy, zamieniamy, coś odejmujemy. Lokal jest w podwórku, więc staramy się jedynie dobierać tu takie rośliny, które wolą cień. I tak sobie rosną, bez sztucznego formowania, naturalnie - mówi Olga Czekalska z „Otwartych Drzwi”.

„Zjadliwości” nagrodzono drugim miejscem za różnorodność bujnej zieleni, mural i atmosferę ogródka. „Żebra” za przyciągającą oko ekspozycję roślinności na trudnym do zaaranżowania chodniku ul. Piotrkowskiej.

Konkurs był poniekąd także plebiscytem - głosowanie odbywało się facebookowym profilu Jemy w Łodzi. Najwięcej głosów (like’ów) również zebrały „Otwarte Drzwi”.

Wybieranie najpiękniejszych ogródków gastronomicznych ma stać się coroczną tradycją.

- Mamy nadzieję pobudzić restauratorów z Piotrkowskiej do współzawodnictwa, na którym zyska wizerunek całej ulicy - mówi Piotr Kurzawa , menedżer ulicy Piotrkowskiej, z którego inicjatywy Wydział Kształtowania Środowiska UMŁ wydał w tym roku poradnik utrzymania zieleni w ogródkach gastronomicznych, by pomóc właścicielom lokali w we wprowadzaniu roślinności do wystroju.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany