Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najlepsze inwestycje w Łodzi z deweloperem SGI!

ei24
Relacja ceny do jakości mieszkania wypada najlepiej właśnie w Łodzi. Kupując tu mieszkanie – w porównaniu z innymi dużymi miastami w Polsce – za niższą cenę dostaje się lokum nie gorsze niż gdzie indziej. Tak wynika z raportu SGI, który został przygotowany we współpracy z ekspertem rynku mieszkaniowego, Tomaszem Błeszyńskim. Dokument powstał z okazji 10. rocznicy na łódzkim rynku firmy SGI: dewelopera, który od 2006 roku wybudował w Łodzi 1500 mieszkań.

SGI zrealizowała dotąd 10 dużych inwestycji mieszkaniowych w Łodzi – są to m.in. Villa Park, Sokołówka czy Barciński Park. Ostatnio zakończono pierwszy etap budowy Lawendowego Osiedla przy ulicy Zamojskiej. Właśnie ono zwyciężyło w ubiegłorocznym plebiscycie internautów na najlepszą inwestycję w Łodzi (konkurs portalu rynekpierwotny.pl).

Jubileuszowy raport SGI spełnia ważną rolę: pokazuje, że Łódź jest nie tylko miastem najtańszych mieszkań. Niższa cena nie oznacza gorszego standardu. – Specjalizujemy się w budowie mieszkań i apartamentów najwyższej jakości – mówi Romuald Stachowiak, prezes zarządu SGI - Kładziemy nacisk na wykończenie części wspólnych i zagospodarowanie przestrzeni. Wybieramy atrakcyjne lokalizacje, w sąsiedztwie terenów zielonych i rekreacyjnych.

SGI inwestuje w atrakcyjnych miejscach, ale nie ucieka od centrum miasta. Ze względu na łódzkie projekty rewitalizacji kwartałów śródmieścia oraz nadchodzące zmiany w prawie (kodeks urbanistyczno-budowlany) może to być przyszłość dla deweloperów w Łodzi. – Akurat u nas zmiany w prawie mogą okazać się korzystne dla deweloperów oraz nabywców mieszkań – wyjaśnia Tomasz Błeszyński, ekspert rynku nieruchomości, autor jubileuszowego raportu SGI - W projekcie kodeksu zakłada się mniej biurokracji, czyli mniej kosztów dla inwestora. A to oznacza tańsze mieszkania. Jeśli natomiast zmiany wymuszą na deweloperach inwestowanie w centrach miast, Łódź ma szerokie plany rewitalizacyjne. To duże pole do popisu dla inwestorów.

SGI chętnie korzysta z typowo łódzkiego pomysłu na rewitalizację budynków pofabrycznych (Barciński) i fabrykanckich (Villa Park). W planach dewelopera jest m.in. budowa ostatniego, szóstego etapu osiedla Barciński Park, które powstało wokół rozsypującej się przędzalni Salomona Barcińskiego – dziś pięknie odnowionej dla mieszkań w typie „loft”, wśród nowoczesnych budynków. Ale łódzki rynek mieszkaniowy może rozwijać się nie tylko w oparciu o projekty rewitalizacyjne.
- Rozbudowa komunikacyjna Łodzi to szansa na dalszy postęp rynku – tłumaczy Tomasz Błeszyński - Rozwój infrastruktury to wkrótce nowe miejsca pracy, czyli popyt na nowe mieszkania.

Jak możemy dalej przeczytać w raporcie, podaż mieszkań i potencjał łódzkiego rynku utrzymuje się na dobrym poziomie; jest w czym wybierać (dostępnych prawie 2800 mieszkań pod koniec 2016 r.), deweloperzy mnożą inwestycję, zdobywają kolejne pozwolenia na budowę, tworzą „banki ziemi”. Nowe inwestycje powstają we wszystkich segmentach rynku, każdego roku oddaje się więcej mieszkań. W najbliższym czasie utrzyma się też rentowność rynku najmu. W roku 2016 więcej transakcji mieszkaniowych odbywało się za gotówkę, co udowadnia, że wprowadzona konieczność wyłożenia niezbędnej kwoty minimalnej nie jest dla łodzian przeszkodą.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany