Najbliższy rywal ŁKS wygrał mecz sparingowy. Raków zdobył trzy bramki

Lucyna Nenow / Polska Press
Piłkarze ŁKS kolejny mecz ekstraklasy rozegrają 16 września w Częstochowie, z mistrzem Polski, Rakowem. Początek spotkania ósmej kolejki sezonu o godz. 17.30

W sobotę Raków, wykorzystując przerwę reprezentacyjną, rozegrał mecz sparingowy. Częstochowianie pokonali 3:2 pierwszoligowy GKS Katowice. Bramki zdobyli: Władysław Koczerhin 12, Srđan Plavšić 65, Łukasz Zwoliński 90, dla pokonanych Arkadiusz Jędrych 30, Jakub Arak 64.
W 13 minucie Adrian Błąd (Katowice) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił obok bramki). Mecz bez udziału publiczności.

Raków Częstochowa: Antónis Tsiftsís - Fran Tudor, Adnan Kovačević, Milan Rundić (46, Patryk Malamis; Tomasz Walczak) - Srđan Plavšić, Władysław Koczerhin (46, Bartosz Nowak), Gustav Berggren (46, Ben Lederman), Sonny Kittel (46, 7rcin Cebula), John Yeboah (66, Fabian Piasecki), Kamil Pestka (81, Jerzy Napieraj) - Ante Crnac (66, Łukasz Zwoliński).

Raków Częstochowa rozstał się z dyrektorem sportowym Robertem Grafem. Mistrz Polski, który zagra ę w Lidze Europy, pozyskał latem takich zawodników jak John Yeboah, Ante Crnac, Dawid Drachal, Antonis Tsiftsis, Srdan Plavšić, Łukasz Zwoliński, Kamil Pestka, Adnan Kovačević, Tomasz Walczak, Sonny Kittel oraz Kacper Bieszczad. Ponadto przybył Maxime Dominguez, lecz jego już nie ma w klubie.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?