Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najbardziej niebezpieczne łódzkie skrzyżowania

Mirosław Malinowski
Mirosław Malinowski
W tym miejscu krzyżuje się łącznie 14 pasów ruchu i torowisko.
W tym miejscu krzyżuje się łącznie 14 pasów ruchu i torowisko. Grzegorz Gałasiński
Skrzyżowanie ul. Żeromskiego i al. Mickiewicza, przy szpitali im. WAM jest najniebezpieczniejszym miejscem dla kierowców w Łodzi. Tak wynika z policyjnych statystyk za ubiegły rok. Doszło na nim w 2019 r. do największej liczby wypadków – aż 13, oraz do 39 kolizji. W tym miejscu najwięcej też osób odniosło obrażenia – aż 18.

W ubiegłym roku w policyjnych statystykach to skrzyżowanie wyprzedziło skrzyżowanie al. Włókniarzy u ul. Bandur­skiego, które w latach 2017 i 2018 r. dzierżyło „palmę pierwszeństwa” w kategorii „Najbardziej niebezpieczne łódzkie skrzyżowanie”. W 2019 r. doszło na nim „zaledwie” do 11 wypadków, 65 kolizji, a rannych zostało 14 osób.

Trzecie niebezpieczne skrzyżowanie w Łodzi tworzą ul. Organizacji WiN i ul. Młynarska, gdzie miało miejsce 10 wypadków, 15 kolizji, a rannych było 13 osób. Jest to dosyć niespodziewany „awans”, bowiem w poprzednich latach skrzyżowanie to lokowało się poza pierwszą 20-tką niebezpiecznych miejsc w ruchu drogowym.

Zmalała za to znacznie liczba wypadków na skrzyżowaniu al. Kościuszki i Mickiewicza. Miejsce to w 2017 r. było na 5 miejscu tego niechlubnego rankingu, a w 2018 r. na 3. W 2019 r. spadło aż na 19, bo miały tam miejsce tylko 4 wypadki i 12 kolizji, w których obrażenia odniosło 12 osób. W pierwszej 10-tce niebezpiecznych skrzyżowań są:

4. al. Piłsudskiego/ul. Wysoka,
5. ul. Kilińskiego/al. Piłsudskiego,
6. ul. Strykowska/ul. Wojska Polskiego,
7. al. Śmigłego Rydza/al. Piłsudskiego,
8. ul. Kilińskiego/ul. Rewolucji 1905 r.,
9. ul. Paderewskiego/ul. Pabianicka,
10. al. Włókniarzy/ul. Legionów.

Zasady tworzenia rankingu policji
Policyjny ranking bierze pod uwagę w pierwszej kolejności liczbę wypadków oraz liczbę osób, które odniosły w nich obrażenia. Jeżeli jednak wziąć pod uwagę liczbę tzw. stłuczek to najczęściej do nich dochodzi na tzw. skrzyżowaniu Marszałków (90 kolizji) i rondzie Lotników Lwowskich (84). Po doliczeniu do tego wypadków, do których tam dochodzi (po 7), okazuje się, że policja ma tam co robić co drugi dzień. Na 20 miejscu rankingu jest skrzyżowanie al. Piłsudskiego i ul. Piotrkowskiej gdzie były 4 wypadki i 15 kolizji.

Rzecznik ministerstwa zdrowia: Agencja rezerw materiałowych nie jest w stanie zabezpieczyć wszystkich szpitali w kraju:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany