ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Na wiosnę wracają bony oszczędnościowe [FELIETON]

Krzysztof Zając

2017-12-28 22:00

2017-12-28 22:00

Dodaj komentarz

Na wiosnę wracają bony oszczędnościowe [FELIETON]

Krzysztof Zając

2017-12-28 22:00

Ministerstwo Finansów planuje na wiosnę emisję bardzo szczególnych bonów oszczędnościowych. Nie będą oprocentowane, ale za to w systematycznie organizowanych losowaniach, za tysiąc złotych można będzie wygrać dziesiątki tysięcy złotych. Wszystko już było. Podobne bony dostawaliśmy w zakładach pracy lub kupowaliśmy w latach siedemdziesiątych.
Te bony z tamtych lat również nie były oprocentowane, ale systematycznie odbywało się losowanie specjalnych premii i można było wygrać nawet równowartość samochodu. Większość jednak nic nie wygrała i została z bonami, które po denominacji w 1995 roku nie wystarczały na kupno nawet paczki zapałek. W tym samym okresie kupowaliśmy na przedpłaty m.in. popularne „maluchy”, czyli fiaty 126p. Tu również wpłacaliśmy pieniądze od razu, a potem latami czekaliśmy aż zostaniemy wylosowani.
Niektórzy się tego nie doczekali. Ministerialny pomysł na bony służy temu samemu co wówczas: pozyskaniu jak najtaniej gotówki potrzebnej na sfinansowanie bieżących potrzeb i - jak tamte realizacje - skończyć się może zyskami nielicznych i setkami tysięcy rozżalonych.
Pogoda na czwartek:


Botoks online. Gdzie obejrzeć cały film

Listy do M. 3 CDA. Gdzie obejrzeć cały film
ŻYCZENIA NOWOROCZNE

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się