MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Na ul. Żeromskiego w Brzezinach wreszcie będzie asfalt

Karolina Brózda
Karolina Brózda
Rozpoczęła się przebudowa drogi w ul. Żeromskiego w Brzezinach. Prace dotyczą południowej, dotychczas nieutwardzonej części ul. Żeromskiego.

Zgodnie z zawartą na początku kwietnia br. umową, do połowy września br. za kwotę niewiele ponad 430 tys. zł wykonawca (po opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskaniu pozwolenia) ma wybudować drogę o łącznej długości około 314 metrów. Prace obejmują wykorytowanie terenu (które jest wykonywane właśnie teraz), a następnie wyprofilowanie i zagęszczenie podłoża przez wykonanie warstwy wzmacniającej z kruszywa, a następnie podbudowę zasadniczą także z kruszywa.

Dopiero po wykonaniu utwardzenia położone zostaną dwie warstwy asfaltu - 5-centymetrowa warstwa wiążąca i 4-centymetrowa warstwa ścieralna - na powierzchni około 1,7 tys. metrów kwadratowych. Ponadto umowa zobowiązuje wykonawcę do odmulenia i wyprofilowania istniejących rowów i przepustu, wykonania poboczy, regulacji studzienek, ustawienia oznakowania pionowego oraz inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.

Z rozpoczęciem prac budowlanych czekano na zakończenie budowany kanalizacji sanitarnej, którą zajął się Zakład Usług Komunalnych sp. z o.o. w Brzezinach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wydanie specjalne Gol24 - Studio EURO 2024 - odcinek 1

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany