Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Na rehabilitację bez kolejki - kto i jak korzysta z leczenia na nowych zasadach

LB
Znacznie więcej osób z orzeczeniem niepełnosprawności w stopniu znacznym korzysta z rehabilitacji w domu niż ambulatoryjnej (w poradni).
Znacznie więcej osób z orzeczeniem niepełnosprawności w stopniu znacznym korzysta z rehabilitacji w domu niż ambulatoryjnej (w poradni). archiwum polska press
Ponad 4 tys. mieszkańców naszego regionu od 1 lipca skorzystało z fizjoterapii na nowych zasadach. Poradnie dokupują sprzęt i zwiększają zatrudnienie.

Ponad 3 mln 539 tys. zł przeznaczył łódzki oddział NFZ od 1 lipca ub.r. do 13 lutego br. na sfinansowanie nielimitowanej rehabilitacji dla osób z orzeczeniem niepełnosprawności w stopniu znacznym.

Przypomnijmy, że od 1 lipca ub.r. ci chorzy nie muszą czekać w kolejkach na zabiegi. Zniesiony został także limit finansowania świadczeń z zakresu rehabilitacji w ramach umów zawartych przez NFZ. Fundusz płaci więc za każdego rehabilitowanego niepełnosprawnego pacjenta. Aby skorzystać z uprawnień, chory musi okazać ważne orzeczenie.

W poradni Creator przy ul. Kopernika 55a, aby obsłużyć wszystkich pacjentów (rehabilitacja domowa i ambulatoryjna) dodatkowo zatrudniono kilkunastu fizjoterapeutów, dokupiono sprzęt rehabilitacyjny. Pacjenci na zabiegi nie czekają tu dłużej niż 7 dni. W lutym skorzystało z nich blisko 300 łodzian z orzeczeniem niepełnosprawności w stopniu znacznym.

W Centrum Medycznym Medycyna Grabieniec (rehabilitacja ambulatoryjna i domowa) zwiększono zatrudnienie o 100 proc. - zatrudniono dodatkowo 3 fizjoterapeutów. Pacjenci czekają na zabiegi do 2 tygodni.

W szpitalu im. Kopernika od 1 lipca ub. roku na nowych zasadach z rehabilitacji skorzystało 50 osób. Pacjenci na zabiegi w poradni czekają do 2 tygodni. Zatrudniono dodatkowego fizjoterapeutę.

Natomiast w placówce Medical Magnus przy ul. Kopernika 38 na nowych warunkach z rehabilitacji ambulatoryjnej skorzystało niewielu chorych. Podobnie jest w Centrum Medycznym Górna przy ul. Felińskiego 7 (rehabilitacja ambulatoryjna).

- Pacjenci z uprawnieniami są zapisywani na miejsca tych, którzy zrezygnowali z zabiegów - mówi dr Piotr Łopata, dyrektor do spraw medycznych centrum. - Niektórzy sami wskazują wygodny dla siebie termin, za 2 - 3 miesiące.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany