Na parkingu przed Kauflandem darmo tylko do 1,5 godziny

(pat)
Urządzenia potrzebne do wprowadzenia opłat już zamontowano. Pozostało jeszcze ustawienie szlabanów. (pat)
Na parkingu przed sklepem Kaufland w centrum Pabianic zakończył się montaż urządzeń niezbędnych do wprowadzenia tam płatnego parkowania. Darmowy postój będzie możliwy tylko do półtorej godziny. Wystarczy, by zrobić zakupy.

Teraz auta zostawiają tam nie tylko klienci sklepu, ale i kierowcy, którzy chcą uniknąć opłat za parkowanie przy pobliskich ulicach Zamkowej i Kościuszki, gdzie obowiązuje płatna strefa, a każda godzina kosztuje 2 złote (na sąsiednich ulicach Grobelnej i Kolbego, gdzie parkomatów nie ma, trudno znaleźć wolne miejsce).

Podobnie jak w strefie, również przed marketem opłata będzie naliczana za każdą kolejną godzinę. W jakiej wysokości? Na to pytanie rzecznik prasowy Kauflandu Grzegorz Polak nie udzielił nam odpowiedzi, nie sprecyzował też, kiedy płatne parkowanie zacznie obowiązywać.

Wiadomo jedynie, że przy wjeździe, zarówno od strony ul. Kilińskiego, jak i ul. Grobelnej, kierowcy będą pobierali bilety, na podstawie których w kasie ustawionej przy wyjściu z marketu zostanie obliczony czas postoju, a tym samym opłata, jaką trzeba uregulować przy wyjeździe.

Parking przed Kauflandem może pomieścić dwieście samochodów.

[ZOBACZ TEŻ FILM W czwartek do 32 st. C., kolejne dni jeszcze cieplejsze. Weekend słoneczny w całym kraju (autorTVN Meteo Active/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM W czwartek do 32 st. C., kolejne dni jeszcze cieplejsze. Weekend słoneczny w całym kraju (autorTVN Meteo Active/x-news)