Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Na drodze ekspresowej S14 położono pierwszy asfalt!

Jacek Zemła
Jacek Zemła
O dwa miesiące wyprzedza harmonogram wykonawca pierwszego odcinka zachodniej obwodnicy Łodzi i Zgierza, czyli drogi ekspresowej S14. Jej budowa zaawansowana jest w 40 procentach.

Powstaje zachodnia obwodnica Łodzi i Zgierza

Na S14 położono już pierwszy asfalt!

Roboty posuwają się w dobrym tempie, a ich zaawansowanie jest różne w różnych rejonach. Są miejsca, gdzie wciąż nie uporano się z usuwaniem tzw. kolizji, czyli przekładaniem znajdujących się na trasie przyszłej ekspresówki wodociągów, gazociągów i linii energetycznych, a są takie, gdzie już położono nawierzchnię bitumiczną. Pierwszy odcinek łączący węzeł Lublinek z węzłem Teofilów ma zostać oddany do użytku w grudniu przyszłego roku. Jego wykonawcą jest konsorcjum firm Strabag i Budimex.

Droga ekspresowa S14 będzie domknięciem całego systemu obwodnic Łodzi. Ma nie tylko wyprowadzić część samochodów z alei Włókniarzy, Zgierskiej czy Pabianickiej, ale także odciążyć zatłoczone drogi krajowe nr 71 i 72, którymi obecnie ciężarówki jadą przez Zgierz, Aleksandrów i Konstantynów. To stanie się jednak nie wcześniej, niż pod koniec 2023 roku, bo do tego by S14 mogła przejąć ruch potrzebne jest jeszcze wybudowanie jej drugiego odcinka łączącego węzeł Teofilów z autostradą A2 i droga krajową nr 91 w Emilii. Ten fragment, przebiegający przez Zgierz, ma budować chińskie konsorcjum Stecol. Zasadnicze roboty w terenie jednak nie ruszyły, bo firma nie ma jeszcze kompletu pozwoleń. Jak na razie przygotowano teren, wykonano rozbiórki i usunięto drzewa.

- Przewidujemy, że firma Stecol otrzyma wszystkie wymagane prawem dokumenty i przystąpi do budowy jesienią tego roku - mówi Maciej Zalewski, rzecznik łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Przez jakiś czas będzie więc taka sytuacja, że gotowy będzie pierwszy odcinek S14, a drugi jeszcze nie. Dla kierowców będzie to oznaczało konieczność zjazdu z drogi ekspresowej na ulicę Szczecińską i kontynuowanie nią podróży w kierunku Zgierza. Mam nadzieję, że te przejściowe niedogodności potrwają jak najkrócej.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany