Muszynianka-Budowlani 1:3. Siatkarki z Łodzi pokazały lwi pazur

(bart)
Nie dziwimy się radości dziewczyn z Budowlanych
Nie dziwimy się radości dziewczyn z Budowlanych paweł łacheta
Trudno przecenić wagę zwycięstwa siatkarek Budowlanych w Muszynie z Muszynianką 3:1 w meczu 20. kolejki ekstraklasy. Ten mecz potwierdził, że łodzianki chcą odegrać istotną rolę w tym sezonie.

Pierwszy punkt zdobyła Daiana Muresan. Później był remis 5:5, ale goście odskoczylli na 14:20. Seta zakończyła asem serwisowym Pavla Vincourova (17:25).

W drugiej partii Muszynianka prowadziła 3:0. Potem było już 15:8, ale Budowlani doprowadzili do stanu 15:15, a potem 16:16. Niestety, szybko zrobiło się 25:19.

W trzecim secie goście prowadzili 5:0, 16:11 i 20:15. Nie wypuścili z rąk wielkiej szansy i zwyciężyli 25:20.

Czwarta partia okazała się ostatnią. Było 11:8, ale i 11:12. Muszynianka prowadziła 15:13, jednak po akcji Heike Beier (uznanej za MVP) było 17:19. W końcówce „szalała” już Ewelina Brzezińska, która zdobyła trzy ostatnie punkty dla dziewczyn Pasińskiego. Dwa obronione meczbole nie pomogły rywalkom (21:25).

Muszynianka Muszyna - Budowlani Łódź 1:3 (17:25, 25:19, 20:25, 21:25)
Muszynianka: Pelc 1, Savić 7, Grejman 11, Helić 11, Kurnikowska 10, Milovits 2, Krzos (libero) oraz Skrzypkowska 2, Szczygieł, Ciaszkiewicz-Lach, Śliwa (libero), Sosnowska 5, Hatala 5.
Budowlani: Muresan 9, Polańska 9, Pycia 11, Beier 19, Vincourova 3, Grajber 2, Medyńska (libero) oraz Liniarska, Tobiasz, Twardowska 2, E. Brzezińska 11.

W sobotę (o godz. 19) Budowlani rozpoczną we Wrocławiu spotkanie z tamtejszym Impelem.