Musisz mieć specjalne zezwolenie na drona!

SP
W Łodzi nawet na  rekreacyjny lot dronem  trzeba uzyskać zgodę.
W Łodzi nawet na rekreacyjny lot dronem trzeba uzyskać zgodę. sp
Zabawkowego drona, np. do transportowania klocków lego z pokoju do pokoju, kupimy już za ok. 300 zł; za niewiele ponad tysiąc złotych dostaniemy quadrocopter wyposażony w kamerę HD i możemy pokusić się o sfilmowanie z powietrza rodzinnego pikniku na działce czy spaceru. Pod warunkiem jednak, że nie odbywają się na terenie... Łodzi.

Bo miasto, a także obszar od Lutomierska przez Wodzierady, Chechło, Pabianice, Starową Górę, Bedoń, Nowosolną aż po Dobieszków, sporą część Lasu Łagiewnickiego, Zielony Romanów, Żabiczki i Kazimierz, znajduje się w tak zwanej strefie kontrolowanej łódzkiego lotniska (CTR), w obrębie której nawet rekreacyjny lot nawysokości kilku metrów wymaga zgody stosownych instytucji.

- Rzeczywiście, cała Łódź leży w tej strefie - mówi Karina Lisowska z Urzędu Lotnictwa Cywilnego. - I zgodnie z przepisami, każdy lot drona w niej należy zgłosić Państwowej Agencji Żeglugi Powietrznej, a także - tuż przed startem - lotniskowej wieży kontroli lotów.

W Łodzi do parku z dronem wybierać się więc nie należy.

Amatorsko Dronem w Łodzi nie polatasz

Kiedy otwarcie Biedronki przy ul. Pabianickiej? Rusza nowy sklep
ŻYCZENIA URODZINOWE. KRÓTKIE, ŚMIESZNE ŻYCZENIA URODZINOWE SMS
Numery kierunkowe w Polsce
Jaka jest średnia długość penisa
KRÓTKIE ŻYCZENIA NA URODZINY

[ZOBACZ TEŻ FILM Skrajnie wyczerpane, zaniedbane niemowlę trafiło do szpitala! (autor xnews/TVN24)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Skrajnie wyczerpane, zaniedbane niemowlę trafiło do szpitala! (autor xnews/TVN24)