Mundial 2014 NA ŻYWO: Brazylia - Kolumbia 2:1 [WYNIK, RELACJA, ZDJĘCIA]

KAS
Mundial 2014 NA ŻYWO: Brazylia wygrywa z Kolumbią 2:1 i jako drugi zespół (po drużynie Niemiec) wchodzi do półfinałów Mistrzostw Świata w piłce nożnej.

MUNDIAL 2014: WYNIKI, RELACJE NA ŻYWO, ZDJĘCIA - WSZYSTKO W NASZYM SERWISIE

Mundial 2014 NA ŻYWO: Mecz Brazylia - Kolumbia piątek, godz. 22, TVP1

W pierwszej połowie meczu z Kolumbią piłkarze Brazylii mieli sporą przewagę, a jej efektem był gol już w siódmej minucie Thiago Silvy. Rywale, z nieco zmienionym składem niż w poprzednich spotkaniach, nie potrafili narzucić swojego stylu gry, za który byli tak chwaleni w trakcie mundialu.

W 69. minucie prowadzenie Brazylijczyków podwyższył efektownym strzałem z rzutu wolnego David Luiz, stawiając Kolumbijczyków w bardzo trudnej sytuacji. Nadzieje podopiecznych trenera Jose Pekermana odżyły w 80. minucie, gdy kontaktową bramkę po skutecznym wykonaniu rzutu karnego zdobył James Rodriguez.

Na więcej ambitnych Kolumbijczyków nie było jednak stać. Na pocieszenie pozostał im fakt, że Rodriguez zaliczył szóste trafienie w turnieju, umacniając się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców. Podczas mundialu w 2006 i 2010 roku do zdobycia korony króla strzelców wystarczyło zaledwie pięć goli.

Cztery bramki na koncie ma obecnie m.in. Brazylijczyk Neymar, który po ostrym ataku rywala w końcówce meczu został zniesiony z boiska na noszach.

1/4 finału: Brazylia - Kolumbia 2:1 (1:0).

Bramki: 1:0 Thiago Silva (7), 2:0 David Luiz (69-wolny), 2:1 James Rodriguez (80-karny).

Żółta kartka - Brazylia: Thiago Silva, Julio Cesar. Kolumbia: James Rodriguez, Mario Yepes.

Sędzia: Carlos Velasco Carballo (Hiszpania). Widzów 60 000.

Brazylia: Julio Cesar - Maicon, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo - Fernandinho, Paulinho (86. Hernanes), Oscar, Hulk (83. Ramires) - Fred, Neymar (88. Henrique).

Kolumbia: David Ospina - Cristian Zapata, Mario Yepes, Carlos Sanchez, Camilo Zuniga, Pablo Armero - Fredy Guarin, Juan Cuadrado (80. Juan Quintero), James Rodriguez, Teofilo Gutierrez (70. Carlos Bacca) - Victor Ibarbo (46. Adrian Ramos)

Materiał oryginalny: Mundial 2014 NA ŻYWO: Brazylia - Kolumbia 2:1 [WYNIK, RELACJA, ZDJĘCIA] - Głos Wielkopolski