Muhammad Ali, legenda boksu nie żyje! Miał 74 lata [FILM]

(Źródło: x-news) AIP (AIP)
Muhammad Ali, legenda boksu nie żyje! Miał 74 lata xnews/aip
W wieku 74 lat zmarł Muhammad Ali, największy pięściach wszechczasów. Kilka dni wcześniej trafił do szpitala w Arizonie. Jednak w 3 czerwca 2016 roku stan zdrowia byłego mistrza olimpijskiego i mistrza świata pogorszył się na tyle, że podłączono do aparatury podtrzymującej życie.

Ali, legendarny bokser, nazywany największym sportowcem minionego stulecia, zostanie pochowany w rodzinnym Louisville, w stanie Kentucky, podało BBC.

Zmarł Muhammad Ali. Miał 74 lata. Był legendą boksu

Jak podaje Daily Mail, stan zdrowia 74-letniego Alego, mającego problemy z oddychaniem które pogłębiły się jeszcze z powodu choroby Parkinsona, na którą cierpi, stale się pogarszał. Do szpitala w Phoenix, w którym przebywał od czwartku przyjechały jego byłe żony oraz dzieci, by spotkać się z ojcem. Według portalu poświęconego celebrytom Radar Online lekarze odwołali wcześniejszą decyzję o przewiezieniu byłego boksera do innej kliniki. Źródło w szpitalu powiedziało reporterowi Radar Online, że rodzinie przekazano wiadomość, iż "najprawdopodobniej nie potrwa długo, nim [Ali] odejdzie". Pięściarz w ostatnich latach wielokrotnie trafiał do szpitala.

Od wielu lat cierpiał na chorobę Parkinsona. Teraz zmagał się również z problemami układu oddechowego. Radar Online podaje, że kiedy lekarze w tym tygodniu przyjechali do jego domu, by zabrać go do szpitala, Ali ledwo oddychał. Muhammad Ali - nazywał się Cassius Clay, potem zmienił nazwisko - jest legendą boksu, najsłynniejszym pięściarzem na świecie. W 1960 roku zdobył złoty medal olimpijskim na Igrzysk w Rzymie w kategorii półciężkiej. W finale pokonał po zaciętej walce Polaka Zbigniewa Pietrzykowskiego. Potem przeszedł na zawodowstwo.

Zdobył trzy tytuły mistrza świata wszechwag. W latach 60. wstąpił do organizacji Nation Of Islam, zrzeszającej czarnoskórych amerykańskich muzułmanów. Był przeciwnikiem wojen, często protestował przeciw wojnie w Wietnamie. Od wielu lat zmagał się z chorobą Parkinsona, wywołaną - zdaniem lekarzy - urazami głowy poniesionymi podczas kariery bokserskiej. Zobacz jak mieszkał i żył Muhammad Ali. Dom pięściarza został zamieniony w muzeum

[ZOBACZ FILM Nie żyje Muhammad Ali. Po 32 latach walki przegrał z chorobą Parkinsona (autor xnews/Agencja TVN)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM Nie żyje Muhammad Ali. Po 32 latach walki przegrał z chorobą Parkinsona (autor xnews/Agencja TVN)