MŚ w piłce ręcznej. Zwycięstwo Polaków na inaugurację

(b)
.
. .
Polscy piłkarze ręczni pokonali 24:22 Białoruś w pierwszym meczu mistrzostw świata, które rozpoczęły się w piątek w Hiszpanii.

Wydawało się, że to będzie łatwe zwycięstwo. Biało-czerwoni dobrze spisywali się w pierwszej połowie i bez wątpienia byli drużyną lepszą. Na przerwę schodzili z pięcioma bramkami przewagi (14:9). W drugiej połowie zwiększyli prowadzenie do 20:12 i nagle coś się zacięło. Rywali zdobyli sześć bramek i zrobiło się się 21:17, a następnie 22:19. Na szczęście w końcówce Polacy odzyskali skuteczność i obyło się bez nerwowej końcówki.
Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Krzysztofa Lijewskiego.

W poniedziałek biało-czerwoni zagrają z Arabią Saudyjską (godz. 20.15).