MŚ siatkarzy. Pewne zwycięstwo Polski nad Meksykiem

Piotr Rutkowski
Polacy odnieśli drugie zwycięstwo na MŚ siatkarzy
Polacy odnieśli drugie zwycięstwo na MŚ siatkarzy Łukasz Gągulski/PAP
Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn rozgromiła Meksyk 25-17, 25-14, 25-19 na Mistrzostwach Świata FIVB, w niedzielę pieczętując tym samym swoje drugie zwycięstwo w turnieju w Katowicach.

Mistrzowie świata kontynuowali rozgrywkę po pokonaniu Bułgarii w trzech setach. W niedzielny wieczór pokazali wyższą jakość niż Meksyk w każdym elemencie gry. Współgospodarze turnieju zapewnili już sobie miejsce w następnej rundzie, nie przegrywając seta, a w niedzielę odnieśli siódme zwycięstwo z rzędu.

Dziewięć punktów zdobył 24-letni przyjmujący Tomasz Fornal, a siedem środkowy bloku Mateusz Bieniek. W drużynie przeciwnej najskuteczniejszy był Diego Castaneda Gonzalez, który wywalczył 11 punktów.

W trzecim secie na drugiej przerwie technicznej gospodarze prowadzili tylko dwoma punktami (16-14), ale potem zaczęli rozprawiać się z meksykańskim blokiem, aby powiększyć dystans i zamknąć mecz.

- W dwóch meczach udowodniliśmy, że potrafimy grać na wysokim poziomie. Jednak wciąż musimy szukać rzeczy do poprawy. To nie jest kluczowa faza turnieju, ale wierzę, że w każdym kolejnym meczu będziemy lepsi. Pracowaliśmy bardzo ciężko przed mistrzostwami, by sprostać oczekiwaniom - komentował po meczu kapitan Biało-Czerwonych Bartosz Kurek.

We wtorek Polska zmierzy się ze Stanami Zjednoczonymi w ostatnim meczu fazy wstępnej. Obie drużyny zdobyły do ​​tej pory sześć punktów, ponieważ wcześniej tego dnia USA pokonała Bułgarię w trzech setach (25-20, 25-23, 26-24).

Źródło: Xinhua