Spis treści
Polacy i seks na wakacjach. Jak robimy „to” latem?
„Wyobraź sobie, że jesteś w głuszy na polu namiotowym. Nie masz ze sobą żadnego zabezpieczenia, a szykuje się przygodny seks. Co zrobisz?”. Takie pytanie zostało zadane respondentom, którzy wzięło udział w badaniu opinii zrealizowanym przez SW Research na zlecenie Erecept.pl. Jakie są wyniki? Lepiej usiądź.
Zobacz również: Za mało seksu może zabić, ale za dużo też. Naukowcy obliczyli ile razy w miesiącu się kochać, żeby żyć dłużej
Co trzeciemu Polakowi i Polce na wakacjach zdarzyło się uprawiać spontaniczny seks bez zabezpieczenia – i to nawet kilka albo kilkanaście razy w życiu. 44,8 proc. respondentów twierdzi, że podczas wakacji nie stosuje żadnej antykoncepcji. Najpopularniejszym „wakacyjnym” zabezpieczeniem podczas igraszek jest prezerwatywa (37,2 proc.) lub – o zgrozo – stosunek przerywany (11,2 proc.). Szacuje się, że 44 proc. wszystkich ciąż na świecie jest niepożądanych i nieplanowanych.
Co dziesiąta osoba odpowiedziała, że liczyłaby na zapewnienie zabezpieczenia przez przygodną osobę partnerską. Również co dziesiąta osoba zadeklarowała, że wybrałaby się do najbliższego sklepu w poszukiwaniu jakiejkolwiek antykoncepcji.
– Aż 18 proc. stwierdziło, że gdyby nie miało ze sobą zabezpieczenia, zrezygnowałoby z seksu w ogóle – czytamy w raporcie opublikowanym na stronie internetowej Erecept.pl.
Na seks bez zabezpieczenia zdecydowałoby się 15,2 proc. respondentek i respondentów, a na stosunek przerywany – 13,6 proc. Co ciekawe, ponad 25 proc. badanych nie potrafiło odpowiedzieć, jak zachowałoby się w takiej sytuacji.
Wakacyjny seks Polaków. To się może źle skończyć
Spontaniczny wakacyjny seks bez zabezpieczenia zdarzył się 44,8 proc. Polaków. Takie ryzykowne zachowanie grozi nie tylko nieplanowaną ciążą, ale też chorobami przenoszonymi drogą płciową.
– Aż 22 proc. z nich uprawiało seks bez zabezpieczenia kilka razy w życiu, a 10 proc. kilkanaście razy w życiu. Dla 8 proc. był to jednorazowy przypadek – podaje Erecept.pl.
Młodsi uczestnicy i uczestniczki badania, którzy reprezentują grupę wiekową 18-24 lata, przyznali, że zdarzyło im się uprawiać spontaniczny wakacyjny seks bez zabezpieczenia kilkanaście razy w życiu. Kilka razy taką sytuację miało 14,1 proc. ankietowanych osób, a jednorazowe doświadczenie zgłosiło 9,9 proc. respondentów. 56,3 proc. uczestników badania zadeklarowało, że nigdy im się to nie zdarzyło.
Wśród osób od 25 do 34 lat 12,1 proc. respondentów przyznało się do uprawiania spontanicznego wakacyjnego seksu bez zabezpieczenia kilkanaście razy w życiu. 19,8 proc. uczestników badania twierdzi, że zdarzyło im się to kilka razy.
– Jednorazowy przypadek bez zabezpieczenia zadeklarowało 11 proc. respondentów. Większość, czyli 57,1 proc., stwierdziła, że nigdy nie mieli takiej sytuacji – czytamy.
Dzieje się tak m.in. przez to, że Polacy nie zawracają sobie głowy tematem antykoncepcji, kiedy przygotowują się na wakacje (odpowiedziało tak 45,8 proc. ankietowanych). Jeśli zajdzie taka potrzeba, to 13 proc. ankietowanych kupuje coś na miejscu. Zabezpieczenie zabiera ze sobą 29,8 proc. osób. Osoby przyjmujące tabletki antykoncepcyjne zapominają o ich regularnym przyjmowaniu podczas urlopu.
– Najczęściej zdarza im się to na wycieczkach objazdowych, gdy często zmienia się miejsce pobytu (61,5 proc.), podczas dalekich podróży samolotem (28,2 proc.), w czasie spania pod namiotem (30,8 proc.) i na żaglach (15,4 proc.).
Seks na wakacjach, czyli miniporadnik dla urlopowiczów
Co trzeci Polak przyznaje, że na wakacjach przeżył spontaniczny seks bez zabezpieczenia. Co zrobić, żeby romans na urlopie nie miał katastrofalnych skutków?
Oto miniporadnik bezpiecznego wakacyjnego seksu:
Pamiętaj o zabezpieczeniu. Zadbaj o środki antykoncepcyjne jeszcze przed wyjazdem.
Stosunek przerywany nie zabezpieczy cię przed ewentualnymi chorobami przenoszonymi drogą płciową ani przed ciążą.
Jeżeli zapomnisz o tabletkach antykoncepcyjnych, które stosujesz, możesz skorzystać z teleporady, ale otrzymać receptę. Poradę telemedyczną możesz zrealizować z każdego miejsca na świecie, a e-recepta będzie dostępna nawet tego samego dnia.
Pamiętaj, że tabletka „dzień po” powinna być stosowana tylko w wyjątkowych przypadkach i nie powinna zastępować regularnej antykoncepcji. Jeśli jednak jesteś w sytuacji, w której potrzebujesz szybko przyjąć tabletkę „dzień po” (np. podczas stosunku pękła prezerwatywa), możesz otrzymać e-receptę podczas konsultacji telemedycznej.
Pamiętaj o regularnym stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Przechowuj je zawsze w tym samym miejscu (np. w saszetce, torebce) i ustaw alarm przypominający o zażyciu leku.
Nie zostawiaj środków antykoncepcyjnych (w tym prezerwatyw) na słońcu, w nagrzanym samochodzie, kamperze lub namiocie. Podczas spływów kajakowych albo odpoczynku na żaglach lepiej zabezpieczyć je przed przypadkowym kontaktem z wodą.
Źródło:
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Plotki, sensacje i ciekawostki z życia gwiazd - czytaj dalej na ShowNews.pl
- Dorobili się miliardów, chadzają na ścianki. Jak dziś wyglądają Niemczyccy?
- Marta Manowska chciała zrezygnować z "Rolnik szuka żony"? Te słowa dają do myślenia
- Tajemnica Lewandowskiej w Barcelonie. To dzieje się, gdy Roberta nie ma w domu
- Badach WYŚMIANY w "The Voice"! Miało być tak pięknie, a w sieci aż wrze