Młodzieżowe pływackie mistrzostwa. Błyszczeli Aleksandra Knop i Bartosz Skóra

Zakończyły się mistrzostwa Polski juniorów 17 i 18 letnich, którzy rywalizowali w Bydgoszczy, 16-letnich w Warszawie i 15-letnich w Oświęcimiu

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci klubów ŁOZP, którzy często stawali na podium i walczyli w finałach.
W gronie najstarszych z rywalizujących pływaków, na nowej pływalni w Bydgoszczy, doskonale pływali Aleksandra Knop z UKS 190 Łódź i Bartosz Skóra z UKS Piątka Konstantynów. Ola Knop startowała cztery razy i w każdym starcie wywalczyła złoty medal. Podopieczna duetu trenerskiego Sylwia Kowalska i Marcin Młynarczyk zwyciężyła w konkurencjach 400, 800 i 1500 m dowolnym oraz 200 m motylkowym.
Bezkonkurencyjny w wyścigach finałowych stylu klasycznego był Bartosz Skóra. Wychowanek trenera Tomasza Kotusa, który kilka dni przed mistrzostwami Polski zdobył brązowy medal mistrzostw Europy juniorów na dystansie 100 m klasycznym, wygrał w Bydgoszczy finały 50, 100 i 200 m w swoim koronnym stylu.
Dwa brązowe medale wywalczyła Nikola Błażejewska z Wodnika Łask, trenująca pod okiem trenera Karola Koperskiego. Nikola była trzecia na 50 i 100 m klasycznym.
W finałach pływali: Artur Ciesielski, Tomasz Oleski (Olimpijczyk Al.), Maja Mikołajczyk i Beata Maciejewska (UKS 149), Jan Michalak (Nawa Skierniewice), Wiktoria Wrzesińska, Sergiusz Gołacki, Konrad Zieliński (UKS 190), Gabriela Kowalczyk (MKS Trójka), sztafeta MKS Trójka 4x100 m dowolnym (Nikodem Jędryka, Oliwier Milczarczyk, Bartosz Stanisławski, Kacper Olczak).