Młodzieżowe igrzyska w Argentynie. Medale to wielka zasługa łódzkich pływaków

W pływaniu podczas III Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires Polska zdobyła trzy medale.

Wszystkie to zasługa łodzian!
Najpierw brąz na 200 m stylem klasycznym wywalczył zawodnik MKS Trójka Łódź Jan Kałusowski, a godzinę później nasza sztafeta 4x100 m stylem zmiennym w składzie Jakub Kraska, Jan Kałusowski, Jakub Majerski i Bartłomiej Koziejko także stanęła na najniższym stopniu podium.
W ostatnim dniu pływackich zmagań, w finale na 100 m dowolnym, srebrny krążek dorzucił do naszego medalowego worka Jakub Kraska z AZS Łódź.
Dla naszych pływaków to był najlepszy występ w historii Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. A nas cieszy to, że w głównej mierze to historyczne osiągnięcie jest dziełem łodzian i ich trenerów Macieja Młynarczyka (Trójka) i Macieja Hampla (AZS). W finałowym wyścigu 100 m dowolnym wynikiem 59,26 Jakub Kraska ustanowił rekord Polski juniorów 18-letnich. Łodzianin wraca do naszego kraju z jeszcze lepszym rekordem życiowym 59,12, napływanym na pierwszej zmianie wyścigu sztafetowego 4x100m dowolnym mix. Ponieważ jest to konkurencja w której mężczyźni rywalizują z kobietami czasy z pierwszej zmiany nie są wpisywane do rekordowych tabel.
W pływackich konkurencjach startowała także Aleksandra Knop z UKS 190, podopieczna trenerów Sylwii Kowalskiej i Marcina Młynarczyka. W wyścigach sztafetowych pływała bardzo dobrze poprawiając swoje rekordowe osiągnięcia. W zmiennej mix na dystansie 4x100 m w stylu grzbietowym 1:03,81, a w dowolnej, która zajęła 5 miejsce, uzyskała 56,70. W indywidualnych startach pływała niestety znacznie słabiej, daleko od życiówek.