MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Młodzieżowa koszykówka. Wicemistrzynie Polski z Ksawerowa!

Koszykarki Basket 4Ever Ksawerów wywalczyły srebrny medal mistrzostw Polski U-13.

Podopieczne trenera Patryka Dembowskiego w finałowym spotkaniu uległy GTS Gminy Pruszcz Gdański 61:78.

Skład drużyny: Nina Chwiećko, Wiktoria Danych, Pola Grambor, Julia JaksaMaja Kudra, Oliwia Kusiak, Lena Markiewicz, Lena Nagajczyk, Iga Rozwandowicz, Kinga Sarnowia, Weronika Smolarek, Olga Sobieszczyk, Natasza Tomaszewska, Lena Wesołowsk, Kornelia Zarańska.

Warto podkreślić, że ksawerowianki w całych rozgrywkach przegrały tylko jeden mecz, ten o złoto.
Wiktoria Danych MVP drużyny, Iga Rozwandowicz (siostra piłkarza Maksymiliana Rozwandowicza) wybrane zostały do piątki turnieju. Ponadto Danych została najlepiej punktującą zawodniczką turnieju, najlepiej punktującą za trzy punkty i była najlepsza w zbiórkach.